Technoložka radí, jak vybírat těhotenské legíny

Asi nikoho nepřekvapí, že pro radost z pohybu je pohodlné oblečení naprostou nutností. A v těhotenství to platí dvojnásob. Česká značka Kinoko rozšiřuje s příchodem nové sezóny své portfolio a představuje novinku MAMA HUG, ty nejpohodlnější legíny pro všechny těhulky. Na co je třeba dát při výběru těhotenských legín pozor?

Při výběru vhodného oblečení pro jakoukoliv aktivitu hraje vždy roli střih a kvalitní materiál. V těhotenství bývají nároky mnohdy ještě vyšší, protože tělo prochází změnami, kterým je potřeba se přizpůsobit. “Nejzásadnějším kritériem při výběru těhotenských legín je určitě pohodlí. Legíny nesmí přes bříško škrtit a musí nabízet dostatek prostoru pro jeho růst,” říká Monika Nováková, technoložka české značky Kinoko.

Švy, švy a švy

Zásadní roli hrají švy a jejich umístění. Ideální je, pokud je přestřižení břišního pásu v přední části legín umístěno spíše níže, tedy tak, aby na rostoucí těhotenské bříško nic netlačilo. Na zadním dílu může být naopak trochu výš, což opticky lichotí vytvarování postavy. “Naše těhotenské legíny mají ještě na zádech umístěné dva členící švy, která zajistí to, že legíny na tělo krásně přilnou a i ve zvýšeném stupni těhotenství dobře sedí,” doplňuje Monika Nováková z Kinoko.

Na co se při výběru soustředit?

→ Kromě vhodně zvolených švů by legíny měly být z materiálu příjemného na dotek.

→ Ty správné těhotenské kousky jsou vhodné na domácí lenošení a nic by nemělo bránit ani jejich aktivnějšímu využití třeba na hodiny těhotenské jógy.

→ Těhotenské legíny na cvičení by měly být z funkčního materiálu, který odvádí pot a přitom je dostatečně pružný a poddajný.

→ Materiál by zároveň neměl tlačit, stahovat, ale naopak těhotenské bříško podržet a poskytnout dostatek prostoru pro jeho růst.

Tip: pokud je vám materiál příjemný, legíny můžete využít  i jako součást outfitu, třeba pod šaty nebo k saku.

Těhotenské legíny MAMA HUG jsou v nabídce v černé a burgundy barvě za 1447 Kč.

foto: Kinoko
Tagy: