Tesco opět podpoří dobročinné projekty. Vyčlení pro ně tři miliony korun

Společnost Tesco otevřela přihlašování do již 14. kola oblíbeného grantového programu na podporu dobročinných projektů „Vy rozhodujete, my pomáháme“, neziskovým organizacím rozdělí přes tři miliony korun. Až do pátku 3. listopadu mohou neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty zaměřené na zlepšení kvality života v lokalitě, ve které působí.

„Prostřednictvím unikátního grantového programu Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporujeme veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice již od roku 2016. Určen je především malým projektům, které se zasazují o pozitivní změnu okolního prostředí. Program je jedním ze způsobů, jak dlouhodobě podporujeme komunity a občanskou společnost v místech, kde působíme,“ vysvětluje Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Oblíbenost programu potvrzuje vysoký počet zaslaných přihlášek v minulém kole, do kterého se přihlásilo téměř 500 projektů. Za celou dobu trvání programu od roku 2016 přispělo Tesco na podporu místních organizací již 53 190 000 Kč, přihlásilo se celkem 7050 projektů a zákazníci organizacím udělili 32 761 342 hlasů.

Přihlašování projektů probíhá opět formou jednoduchého online formuláře, který je dostupný na https://itesco.cz/pomahame/. O tom, které projekty postoupí do zákaznického hlasování, rozhodne odborný garant NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti. O konečném pořadí rozhodnou zákazníci Tesco pomocí žetonů na prodejnách, a to od 15. ledna 2024 do 11. února 2024. Vítězné organizace v 70 regionech získají po 45 000 Kč na uskutečnění svých projektů.

S grantovým programem úzce souvisí i čerstvá novinka Tesco komunitní dny, přímo v prodejnách bude firma ukazovat, jak konkrétně pomáhá místním komunitám v okolí provozoven.

Veškeré informace k programu Vy rozhodujete, my pomáháme najdete: https://itesco.cz/pomahame/

Foto: Tesco