Totáčům zvoní na třicet. Slánská punk-rocková legenda je oslaví ve velkém stylu v pražské Lucerně

Slánská punk-rocková parta TOTÁLNÍ NASAZENÍ chtěla loni v říjnu velkolepě oslavit výročí 30 let svého vzniku ve velkém sále pražské Lucerny, ale okolnosti spojené s covidovou situací byly bohužel proti. Agilní Totáči však jen tak něco nevzdávají, a tak nejen že celý podzim a jaro nezaháleli,  a i když nemohli koncertovat, připravili několik různých live streamů, videoklipů i reedici dalšího vinylu, ale hned naplánovali nový termín oslav 30 let, když záměrně zvolili víkend , kdy jsou volby, že prý to by bylo, aby to nevyšlo. A vše nasvědčuje tomu, že jim to už tentokrát, po jejich letním festivalovém maratónu, kdy od půle června do půle září hráli jak o život, konečně vyjde.

Na oslavu svých 30. narozenin si pozvali Totáči všechny své bývalé členy a ve svém dvouhodinovém koncertním bloku se představí kromě tradičního složení Sváťa, P.P.Cvok, Karloss a Franky také v různých starších sestavách z nejrůznějších období existence kapely a raritní set nejen pro pamětníky bude prý víc než vydatný. Kromě bývalých členů si Totální nasazení pozvalo také další hosty a v roli gratulantů tak vystoupí v kratších setech spřízněné a spřátelené kapely The Fialky, Vision Days, Deratizéři, Dilemma in Cinema a Covers for Lovers, jako speciální host potom punk-rocková legenda Plexis a celý večerem bude provázet písničkář Láska.

Akce začíná už v pět hodin,  končí po půlnoci a porce muziky to bude víc než řádná. A proč si Totáči vybrali zrovna velký sál pražské Lucerny? „Je to takový náš klukovský sen, který jsme měli od našich začátků v 90. letech, uspořádat koncert Totálního nasazení v legendární pražské Lucerně, a tak jsme se v kapele domluvili a rozhodli, že si ho prostě splníme a třicetiny uděláme tady, “ říká autor nápadu, zpěvák, baskytarista a zakládající člen Totáčů Sváťa Šváb.

Z celé oslavy 30 let Totálního nasazení bude navíc také pořizován nejen videodokument, ale i live DVD. „Všechny velké narozeninové koncerty jsme v minulosti natáčeli jako materiál na DVD a akce v pražské Lucerně, navíc s tolika hosty, nemůže být výjimkou, takže všichni, kdo do Lucerny dorazí, se pak určitě uvidí na tomto záznamu.“ dodává Sváťa. Už teď je jisté, že v Lucerně bude akci přihlížet víc jak tisícovka fans, která si koupila vstupenky v předprodeji, ale lístky jsou stále v prodeji a budou i na místě v den konání akce.

Na podporu této totáčovské akce roku nachystala kapela také dva zbrusu nové klipy z posledního alba „Kazoo or die“, které vyšlo předloni na CD a LP. První z nich na song „Tma pod svícnem“ je takovou vzpomínkou na nedávný benefiční koncert pro slánskou nemocnici, kdy Totální nasazení zahrálo v narvaném slánském letním kině jako support kapely Lucie, druhý na píseň „Pasu stádo ovcí“ byl pak záměrně načasován na období před volbami, kterým je věnován. Oba klipy a veškeré informace o oslavě 30 let Totálního nasazení najdete na webových stránkách a sociálních sítích kapely.

Foto: Totální nasazení