Uber testuje doručování jídla drony

Druhý den svého třetího výročního summitu Elevate předvedl Uber, jak spolupracuje s partnery ze státní sféry i z oboru na budování celosvětově první sítě sdílené letecké přepravy prostřednictvím bezpečných a tichých elektrických dopravních prostředků Uber Air.

Vedle seznámení s nejnovějšími inovacemi pro službu Uber Air představil summit další technologické novinky a chystané počiny společnosti Uber zaměřené na další pokrok: od hardwarových novinek pro elektrická kola a koloběžky přes inovace v rozvozu jídla Uber Eats až po nejmodernější autonomní vozidla.

Volvo a Uber představily sériový vůz pro autonomní jízdu

SUV XC90 značky Volvo, které partneři dnes na summitu představili, je již třetím společně vyvinutým vozem a prvním sériovým vozidlem, které je schopno zcela autonomní jízdy. Vůz na podvozku XC90 je vybaven klíčovými bezpečnostními prvky, které Uberu umožňují instalaci vlastního systému autonomního řízení, díky čemuž by v budoucnu mohl Uber uplatnit autonomní vozidla v rámci svých služeb sdílené přepravy.

Rozvoz jídel pomocí dronů bude využívat technologie Uber Elevate v rámci sítě Uber Eats

Díky propojení inovativních technologií Uber Elevate s logistickou připraveností sítě Uber Eats se zákazníkům dostane širší kulinářské nabídky a zkrácení doby doručení. První testovací fáze proběhla v San Diegu ve spolupráci s McDonald’s a v průběhu letošního roku se postupně bude rozšiřovat i na další partnerské restaurace sítě Uber Eats.
Tagy: