Tomáš Slavík se stal králem seriálu 4x Pro Tour

V sobotu 15. července se v bikeparku v Jablonci nad Nisou v rámci JBC 4x Revelations odehrálo finále závodu světové série horských kol ve fourcrossu. Titul světového šampióna si odnesl Tomáš Slavík z Budweiser Racing, který zvládl své domácí vystoupení před tisíci nadšených fanoušků naprosto suverénně.

Po vítězství v osmifinálové, čtvrtfinálové i semifinálové jízdě postoupil do finále, kde se přímo utkal s největším soupeřem Felixem Beckemanem a s přehledem ho porazil. Pro třetí místo si dojel švýcarský jezdec Noel Niederberger. Ve velké konkurenci se dařilo i dalším českým riderům. Do malého finále o páté až osmé místo totiž postoupili hned čtyři Češi. Nejrychlejší z nich byl Tomáš Nevrkla.

Stejně dobře se v Jablonci dařilo i českým cyklistkám. Závod žen ovládla Romana Labourková, která si vítězstvím zajistila celkový triumf ve světové sérii. Pořadatelé si pro letošní ročník připravili celou řadu novinek.

Nejzásadnějšíbyl závod dětí Relevations Kids Event a Revelations Big Air (freestyle MTB). K JBC 4 x Revelations neodmyslitelně patří i bohatý doprovodný program, který každoročně zaručuje, že diváci jen tak nepřestanou lovit netradiční zážitky. Letos byla k vidění třeba i letecká exhibice nebo netradiční souboj riders s youtubery na kolech a v gamingu. Vše pak zakončila oficiální Jägermeister   afterparty, kde se tradičně představila parta Masters of  DirtDJ Mosaken, Georg Fechter, ILLSKILLZ a The Fuel Girls.

Foto: Jan Kasl