Další zastávka Czech Downtown Series 2018 bude v Příbrami

Ulice Příbrami se v sobotu 2. června stanou dějištěm 2. ročníku závodu Svatohorský Downtown, který je letos nově součástí seriálu městských  sjezdů pod názvem Czech Downtown Series. Už teď je jisté, že to bude opravdu kvalitní podívaná, kde diváci po celý den nepřestanou lovit nové adrenalinové zážitky. Na start se totiž postaví hned 130 neohrožených jezdců, kteří budou muset zdolat 20 zákeřných překážek.

Trať závodu bude oproti loňskému roku částečně pozměněná a bude na ní několik nových překážek. „Jezdci je mohou očekávat již ve Svatohorském sadu a dále také v nové pasáži v okolí Indické restaurace. Tento rok se pojede na dvě kvalifikační kola, která „vygenerují“ finálovou skupinu, jež se na trať vrhne v 18 hodin. Zásadní letošní změnou je skutečnost, že se Svatohorský Downtown zařadil do vybrané společnosti pěti závod Czech Downtown Series,“ popisuje letošní změny za organizační tým Vlasta Ševr.

Program dne odstartuje v 10:00, kdy se otevřou registrace pro jezdce. Startovat se bude ve 14:30 opět ze Svaté Hory, která je symbolem Příbrami. Cíl bude stejně jako v loňském rocena náměstí T.G. Masaryka. „Zásadní změnou bude vynechání průjezdu Walfdorskou školou. K tomuto úseku byly ze strany jezdců četné připomínky, které respektujeme.Trať tedy nově povede od Průmyslové školy do Mariánského údolí, odkud se bude stáčet do Pražské ulice,“ přiblížil změnu trať maister Martin Beat Benďák. Podél celé trati budou pro diváky připraveny fan zóny a stánky s nejrůznějším občerstvením.

Divácky atraktivní bude zaručeně také odpolední Trail show, která se bude konat na náměstí T. G. Masaryka. Půjde o příjemné zpestřením celého dne a další dávku adrenalinu před finálovou jízdou. Právě na náměstí T. G. Masaryka bude kromě největšího finálového skoku připraven i další doprovodný program jako automobilový trenažér, dětský koutek nebo tombola. Samozřejmostí bude i občerstvení všeho druhu.

Celá akce vyvrcholí slavnostním předáváním cen, které proběhne v 18:45 a hned po něm bude následovat Wheelabrator exhibice na cílovém skoku. Po pořádném závodu samozřejmě nebude chybět ani pořádná afterparty. Ta vypukne ve 20 hodin na Březových Horách v hudebním klubu Za 5 Dvanáct.

Další informace naleznete na www.pbdowntown.cz a www.czechdt.cz .