Čeští hráči rozhodli! Tohle je deset nejlepších her všech dob

Můžete si zahrát stovky nejrůznějších her. Každý rok vychází novinky, kterých se po světě prodá jen během prvního dne vždy několik milionů kusů. Střílečky, sportovní simulátory, adventury, strategie. Dítě i dospělý, každý si najde tu svou nej. Které videohry jsou ale vůbec ty nejlepší, jenž na PlayStationu kdy spatřily světlo světa? Které tituly uchvátily nejvíc pařmenů a staly se legendami konzolových her? Komunita českých hráčů v tom už má jasno. Více než osm a půl tisíce z nich rozhodlo v projektu Volba hráčů o tom, kterých deset her považují za ty nejlepší pecky všech dob. A tohle jsou vítězové!

The Last of Us

1553 hlasů

Videohra amerického studia Naughty Dog vznikla ještě pro systém PlayStation 3 v roce 2013 a nese i výraznou českou stopu. Na jejím vzniku se podílel i český vývojář Michal Mach. The Last of Us je dobrodružná akční hra s prvky survival hororu s kamerou z pohledu třetí osoby. Hráči se musejí skrývat před nepřáteli, v případě konfliktu se bránit střelnými či improvizovanými zbraněmi. Akční sekvence se střídají s průzkumem zničeného světa a hledáním cesty skrze ruiny měst, osady, stoky a další prostředí. Vedle fantastického příběhu a hratelnosti je potřeba vyzdvihnout také skvělý dabing, zvuk a také parádní české titulky.

God of War

1139 hlasů

Kultovní série s fantastickými příběhy. První díl byl vydán v roce 2005, ten nejnovější vloni. Stojí za ním vývojářské studio SIE Santa Monica Studio. Středem příběhu je spartský válečník Kratos, který byl svým pánem Áreem podveden a zmanipulován, aby zavraždil svou vlastní ženu Lysandru a dceru Calliope. Kratos se proto vydává na cestu pomsty proti svému bývalému pánovi. Tento příběh se postupem času rozvíjí a graduje. Pomstu olympským bohům má za sebou a tentokrát na něj čeká říše severských božstev a děsivých netvorů. Výpravné, akční dobrodružství je plné severské mytologie. Tato hra exkluzivně vydaná pro konzole PlayStation má navíc i české titulky.

Zaklínač 3

901 hlasů

Zaklínač 3 je RPG videohra s otevřeným světem a uzavření trilogie ze ságy o Zaklínači. Hru vyvinula a vydala společnost CD Projekt RED v roce 2015. Pro herní sérii Zaklínač je typický chytlavý příběh inspirovaný povídkami polského autora Andrzeje Sapkowského. Kromě zápletky se tvůrci rozhodli obohatit hru o další razantní vylepšení a jedním z nich je gigantický otevřený svět. Herní mapa je tak rozlehlá, že pouhé odemknutí všech oblastí vám postupným plněním úkolů zabere přinejmenším 60 hodin. Ve hře se navíc nachází nespočet prvků, které vám hraní ozvláštní a celkový herní čas zase o trochu prodlouží. Systém přidělování dovednostních bodů, hledání vzácných surovin, přijímání nejrůznějších podúkolů, prodávání a kupování všemožných zbraní, lektvarů, brnění či mastiček a pochutin. Tato hra zabaví na opravdu dlouhé hodiny, navíc disponuje i českými titulky!

Na další místa Češi seřadili tituly Uncharted 4: A Thief’s End, Horizon Zero Dawn, GTA 5, Crash, Detroit: Become Human,

Bloodborne, Metal Gear Solid 1.

V doprovodné anketě pak fanouškovská komunita hlasovala i o nejlepší PlayStation hry ve virtuální realitě. Celkem zde hlasovalo 6 639 lidí, kteří zvolili jednoznačným hegemonem mezi VR hrami akční horor Resident Evil 7 (1899 hlasů). Daleko za ním skončila na druhém místě hra Gran Turismo sport (1006) a třetí Skyrim VR (762).