Unikátní hry s rozšířenou realitou pro celou rodinu dorazily do Prahy

Hry s rozšířenou realitou původem z Německa hraje celý svět. Nyní si je můžete zahrát i v Praze. Unikátní koncept geolokačních her kombinuje rozšířenou realitu zasazenou do reálného světa s chytrými hádankami, které zvládnou rodiče i děti. Ke hře je lidem poskytnut iPad s nainstalovanou aplikací a navíc brašna, ve které najdou gadgety potřebné pro dokončení mise.

Zná to asi každý rodič, který má děti a vymýšlí program. Co vymyslet, aby to děti bavilo a nemusely sedět doma. Hry QuestWorld nabízí jedinečnou zábavu, která baví děti i dospělé.

„Nabízíme rodinám s dětmi ve věku od cca 6 let zajímavou alternativu, jak děti i sebe na pár hodin zabavit. Hry QuestWorld se hrají venku, při řešení úkolů a hádanek se i trochu protáhnete a projdete.“ sdělil Matěj Mareš, který provozuje hry QuestWorld.

V hrách QuestWorld používáte herní aplikaci, která vám dává úkoly a sleduje vaši polohu. V České republice je mnoho her, které fungují na podobném principu. V hrách QuestWorld je ale chytře zabudována tzv. augmented reality, díky které si připadáte, že trezor nebo pirátská truhla je přímo před vámi. S objekty můžete interagovat a truhlu nebo trezor otevřít a pokračovat v hraní. K tomu máte ještě brašnu a v ní různé vychytávky jako třeba populární kryptex, který lidé znají z filmu Šifra mistra Leonarda.

„Pokud máte rádi filmy jako Kingsman nebo Mission Impossible a jste už trochu zkušenější hráči, doporučujeme hru Operace Mindfall. Pokud zatím tolik zkušeností nemáte anebo potřebujete zabavit děti a vytáhnout je ven, zkuste hru Magický portál, který má pohádkový příběh odehrávající se v parku Grébovka v pražských Vršovicích,“ uzavírá Matěj Mareš.