Znovu do finále? Kopfstein chce v Kazani navázat na loňský úspěch

Letošní sezona prestižního leteckého seriálu Red Bull Air Race vstupuje do své druhé poloviny. Český pilot Petr Kopfstein věří, že se v ní vrátí do bojů o nejvyšší příčky. „Jsme výborně připraveni, jen do sebe musí ve správnou chvíli všechno zaklapnout,“ říká lídr Teamu Spielberg před závodem v ruské Kazani, kde se bude létat o víkendu 25. a 26. srpna.

V každém závodě této sezony Petr Kopfstein bodoval. V každém závodě obsadil deváté místo. A pokaždé ukazoval svou kvalitu v tréninkových letech.Přesto výsledky zatím nenaplnily očekávání, se kterými Team Spielberg do této sezony vstupoval. Naposledy se tak stalo při minulém závodě v Budapešti – v trénincích i kvalifikaci si Petr připsal první, druhé a třetí místo. Na skvělé výsledky ale nedokázal navázat v závodě a počtvrté v sezoně tak obsadil 9. místo.

„Rychle jsme ten výsledek hodili za hlavu, protože co nás nezabije, to nás posílí. Jsme si jistí, že k prolomení série smolných výsledků chybí velmi málo. Jen do sebe musí všechno ve správnou chvíli zaklapnout,“ říká karlovarský pilot.

Vyjde to už v Kazani? Petr udělal všechno proto, aby si z Ruska odvezl skvělý výsledek. „Strávil jsem hodně času na simulátoru, mám za sebou letecké kempy i vystoupení na air show. Připravoval jsem se také po fyzické stránce. Kromě toho jsme provedli další modifikace na letadle,“ vypráví pilot Teamu Spielberg.

Trať, která nenechá piloty odpočinout

Příslibem dobrého výsledku je také trať nad řekou Kazanka, kde Petr loni vybojoval skvělé 4. místo. Ačkoliv ji pořadatelé kompletně přestavěli, i letos by měla českému pilotovi sedět. „Trať bude hodně těžká. Ani chvíli si v ní neodpočineme a celou dobu poletíme ve velkém přetížení. Bude to velmi zajímavé, i když já osobně bych snesl ještě mnohem techničtější trať,“ popisuje Petr Kopfstein.

Těší se také na samotnou Kazaň. Hlavní město Tatarstánu je považováno za metropoli ruského sportu a patří k vůbec nejkrásnějším městům této země. „Kazaň je nádherná. Cítil jsem se tam jako na pobřeží Spojených států, protože trať je postavená ve velmi noblesní oblasti. Zajímavostí je, že se startuje z motoristického Kazan Ringu, kde je úzká dráha a přistání není jednoduché.“

Sobotní kvalifikace začíná v 15 hodin SEČ. Nedělní závod odstartuje ve 12 hodin. Celý program můžete sledovat na www.redbullairrace.com. ČT Sport odvysílá ze závodu záznam v pondělí v 0:55 hodin.

www.kopfstein.com

www.redbullairrace.com