Zpěvák JEN nafotil sérii nových fotografií

Zpěvák a skladatel Jan Nedvěd, známý pod uměleckým jménem JEN, rozhodně nezahálí ani za současné kultuře nepřející situace. Nucenou koncertní pauzu využívá především ke skládání nových songů na své debutové album. Kromě toho svým fanouškům dopřává i pravidelné live streamy. V půlce dubna si navíc stihnul odskočit i na focení s všestranným umělcem Benjaminem Buttlerem. Jak k tomuto spojení došlo a co z něj vzniklo?

„S Benem spolupracuji již delší dobu. Pomáhá mi s vizuální stránkou mojí tvorby, ať už jde o klipy, grafiku nebo fotky na covery singlů. Natočili jsme spolu klipy Dýchej, Optický klam nebo Stories,“ vysvětluje Jen. Benjamin Buttler klipy pravidelně točí třeba i pro 7krát3 nebo Paulieho Garanda. Jedním z jeho posledních režijních počinů je videoklip zpěváka 7krát3 ke skladbě Boh Dal Love, kam obsadil i všechny tři členy legendárních PSH. Nyní se postaral i o nové promo fotografie pro Jena.

„Bena jsem zvolil záměrně pro jeho unikátní styl. Nesnaží se o líbivé fotky za každou cenu. Hledá emoce a syrovost… Možná proto ani na foťáku nemá zvuk spouště. Nikdy tak nevíte, zda už je obraz zaznamenaný nebo ne. Člověk se nemůže na nic připravit, ale zároveň si ani na nic hrát,“ uvádí Jen. Focení se původně mělo odehrát už na začátku března, ale to vzhledem k tehdejší situaci nebylo vhodné, a tak se odložilo.

„Raději jsme počkali až na duben. I tak jsme ale dlouho řešili, zda ho vůbec zrealizujeme,“ popisuje Jen. Nakonec se po důkladném promyšlení všech detailů odehrálo v polovině dubna za striktních bezpečnostních opatření. „Rozhodli jsme se, že oželíme maskérku. Se stylingem mi už před focením pomohla finalistka Miss České republiky Karolína Brunnerová. V exteriérech jsem pak byl už jen já a Ben. Oba jsme byli vybaveni rouškami a dávali pozor, abychom se nepřibližovali nikomu z okolí,“ uvádí Jen.

Focení probíhalo venku v Praze na architektonicky a umělecky zajímavých místech, která předem vybral fotograf Benjamin Buttler. „Budova Nové scény Národního divadla je fascinující sama o sobě. Díky tomu, že jde obrutalistický slohnám dovolila využívat obří studené plochy v kontrastu s životem a člověkem. Ze stejného důvodu jsme fotili u diplomatické čtvrti v Tróji a nakonec jsme využili nádherné budovy porodnice u Apolináře. Ta mi připomíná Londýn a stylově tak sedí k inspiraci, kterou se nechávám často unášet,“ uzavírá Jen.