Ben Cristovao připravil v O2 areně výpravnou show pro 15000 lidí, lítal vzduchem a jezdil na lvu

Ben Cristovao v sobotu 1. října odehrál svůj druhý koncert v O2 areně. Velkolepou show připravoval měsíce pod režisérským vedením Jakuba Vedrala. Mezi hosty se představil například Rytmus, Ego, Majk Spirit, Mirai Navrátil, Adam Mišík a Calin. Koncert byl pořádaný s ohledem na uhlíkovou stopu, kterou po sobě zanechá.

“Dominantou koncertu byla 20 metrů široká, pohyblivá LED stěna, která umožňovala během koncertu v reálnem čase velice výrazně měnit celkový vzhled scény. Zakrývala či odkrývala nové a nové scénické prvky. LED panely byly použité i na mole a spodní části pódia. To umožnilo všem divákům v hale neotřelý zážitek,” vysvětluje celý koncept scény Cyril Hořánek, hlavní osoba za technickou produkci koncertu. “Některé projekce vyprávěly příběh a byly celé vytvořené v 3D, jiné byly o symbolice a jednoduché grafice, která reagovala přímo na hudbu. Hodně jsme pracovali s 3D avatary a společností EVOKE LIFE, která se právě tvorbou a animací virtuálních postav zabývá.” dodává k obsahu obrazovek Jan Kočí za XLAB.

Foto: Pavla Hartmanová

Ve spolupráci s režisérem Jakubem Vedralem tak vznikal koncept komplexního zážitku. “Nechtěli jsme nabídnout “jen” skvěle připravený koncert, ale show, která má obsahově několik plánů, kde Bena silně doplňuje silný originální vizuální obsah a také velké dekorace a loutky. Ben je silná osobnost, jeho životní příběh je fantastický, jeho názory a postoje určují trendy. V O2 areně jsme vytvořili atmosféru, kde dialog mezi ním a návštěvníky probíhal s neuvěřitelnou intenzitou.”

Ben musel během koncertu zvládnout hned několik složitých artistických prvků, na které se několik měsíců připravoval. Jezdil na mechanickém, několik metrů vysokém lvu, nebo létal nad diváky zavěšený na systému lan.

Foto: Pavla Hartmanová

Role předskokana se zhostil zpěvák Marcell se svou kapelou, poté se stal po boku zpěvačky Laury Weng, backvokalistou koncertu Bena. Mezi hosty se představil Adam Mišík, Mirai Navrátil, Supa, Ego, Rytmus, Majk Spirit, Calin, Kojo, STEIN27, fiedlerski. Celá show byla dlouhá přes dvě a půl hodiny.

Produkce koncertu byla zaměřená nejen na show samotnou. Benův management Championship Music se zaměřil také na snahu o redukci uhlíkové stopy koncertu. V hale bylo k dispozici k zakoupení na 2000 zálohovaných kelímků, které doplnily obvyklé jednorázové kelímky, které O2 arena stále využívá. V rámci občerstvení byla klasická fast foodová nabídka haly doplněná o veganské varianty v počtu tisíce porcí. Návštěvníci se mohli dostat na koncert zdarma na kole, a to díky spojení s bike sharingovou společností, ta samá nabídka platila i pro případnou cestu zpátky domů. Ve stánku s merchandise byla k dispozici upcyklovaná původní kolekce z roku 2019. Akce se konala pod záštitou mezinárodní organizace Music Declares Emergency, která sdružuje umělce a subjekty s totožným smýšlením vůči ohleduplnosti hudebních akcí s ohledem na životní prostředí.

Foto: Pavla Hartmanová

V oblasti udržitelnosti koncertu se aktuálně chystá velký audit spotřebované energie za celý provoz show. „Od příprav až po poslední úklid haly a následné jednání s poskytovateli certifikované elektřiny z obnovitelných zdrojů a tzv. ofsetovými řešeními, kde za vybrané oblasti spotřeby budeme hledat kompenzace,“ vysvětluje Lukáš Rychtařík za Championship Music.