V Livignu vyrostla nová biatlonová aréna

Špičkové vybavení s 12 elektronickými terči, perfektně upravené běžecké trasy, ideální tréninkové podmínky ve vysoké nadmořské výšce a dech beroucí přírodní scenérie. To vše nabízí sportovcům z celého světa čerstvě otevřená biatlonová aréna v Livignu, které tímto rozšiřuje svou nabídku zimních sportů.

Zbrusu novou biatlonovou arénu, která je umístěna v areálu Tresenda před ragbyovým hřištěm, 19. prosince svými prvními výstřely pokřtili dva členové italského národního biatlonového týmu – domácí šampionka Dorothea Wierer, která je i ambasadorkou Livigna, a Thomas Bormolini. Kromě nich se slavnostního přestřižení pásky zhostili místostarosta Livigna Remo Galli, generální ředitel cestovního ruchu Luca Moretti a další sportovci z místního biatlonového týmu. V odpoledních hodinách byla trať zpřístupněna veřejnosti, která si ji mohla osahat s pomocí italských biatlonových hvězd.

Dorothea Wierer při slavnostním otevření neskrývala svou radost: „Jsem nadšená. Současně jsem šťastná za to, že odteď mohu v Livignu absolvovat kompletní trénink, a ne pouze běh na lyžích a rekonvalescenční část v komplexu Aquagranda. Cítím se tu opravdu jako doma. Navíc otevření biatlonové arény znamená, že i ostatní národní biatlonové týmy tu najdou útočiště, což je pro nás skvělá příležitost pro sdílení zkušeností a nápadů.”

Luca Moretti s Dorotheou souhlasil: „Otevření biatlonového polygonu obohacuje v Livignu zimní nabídku disciplín. Livigno je v biatlonovém světě známé díky Dorothee a já doufám, že arénu budou vyhlédat i ostatní národní týmy.” ADemo Morri potvrdil, že se z Livigna stává město sportu: „Zaměřujeme se na mnoho sportovních odvětví a otevření biatlonové arény to potvrzuje. V příštím roce se chystáme vybudovat atletickou dráhu a fotbalové hřiště.”

Livigno se svou nadmořskou výškou 1816 metrů, převažujícím slunečným počasím a stabilní sněhovou pokrývkou skýtá ideální podmínky pro přípravu profesionálních sportovců. Najdeme ze 30 km upravených běžeckých tratí s panoramatickými výhledy na štíty tyčícími se nad údolím i náročnější tratě, které prověří dobrou kondici a techniku, a unavenému tělu pomůže relaxační centrum Aquagranda. Z českých sportovců si Livigno oblíbili například Josef Dostál, Ondřej Synek, Martina Sáblíková i královna českého biatlonu Gabriela Koukalová.