Neseďte za pecí a užijte si prodloužený víkend naplno

Poslední zářijový víkend přináší jeden bonusový den navíc díky svátku sv. Václava a to by byla škoda nevyužít. Navíc babí léto je v plném proudu, a tak jinak podzimní sychravé počasí nemůže zafungovat jako dobrá výmluva pro to zůstat doma. Tři dny jsou ideální i pro cestování za hranice. Vášniví bikeři by si neměli nechat ujít Bike Pass v Livignu zdarma, pro rodiny s dětmi máme skvělý tip na relax v Therme Laa u našich jižních sousedů a parta kamarádů či zamilované páry mají skvělou možnost vyrazit na euro víkend do Lublaně, hlavního města Slovinska.

 

Na biky do Livigna

Italské horské středisko Livigno je jedním z nejvyhledávanějších bike resortů v Evropě. Najdete zde vše – skvělý servis, ubytování, služby ušité na míru, ale hlavně desítky kilometrů upravených trailů speciálně pro horská kola. Největším lákadlem zůstává Mottolino Bike Park. K dispozici je třináct tras pro začátečníky i experty, a to včetně překážek všech obtížností.

Všechny trasy byly navrženy a jsou udržovány tak, aby byly zábavné a přitom maximálně bezpečné. Na druhé straně Livigna, naproti bike parku, se od horní stanice lanovky Carosello 3000 rozprostírá po všech kopcích až do údolí Mountain Park Carosello 3000. Donekonečna zde můžete jezdit po krásných úbočích italských Alp. Do 30. září navíc získáte při rezervaci alespoň 3 nocí v místním hotelu BikePass zdarma, který platí jak pro Mottolino, tak i Carosello 3000. Seznam spolupracujících ubytovacích zařízení najdete na: www.livigno.eu.

Prohřejte si s celou rodinou údy v Therme Laa v Rakousku

V rakouském městečku Laa an der Thaya, které leží co by kamenem dohodil od státní hranice v regionu Dolní Rakousko, se rozprostírá lázeňský komplex, kde jsou s otevřenou náručí vítáni i ti nejmenší. Nadcházející prodloužený víkend je tak ideální pro rodiny, které se se ještě nechtějí vzdát vodních radovánek. Nabídka resortu je skutečně bohatá. Od rodinné oázy s domácí atmosférou a kompletním zázemím a 10% slevou na dětské procedury přes vodní svět pro děti s tobogány a osvětlenými skluzavkami po rodinnou textilní saunu s Laaskou džunglí, vodopádem a přizpůsobenou teplotou. Při rezervaci 3 nocí v lázeňském hotelu dostanete 15% slevu s mnoha výhodami. Například do lázní budete mít vstup o 30 minut dříve než běžní návštěvníci a textilní saunu pro rodiny budete mít zcela zdarma. Navíc rezervace přes stránky Therme Laa vám garantuje nejnižší cenu a poukaz v hodnotě 10 eur na masáže dle vaší volby. Kompletní informace o nabídce získáte na webové stránce: www.therme-laa.at.

Vyražte na euro víkend do Lublaně

Krátkodobé poznávací pobyty v evropských metropolích alias euro víkendy si získávají na oblibě. Nenarušují běžný režim, zato nabízejí spoustu zábavy a poznávání v krátké době. Prodloužený víkend je tak na takový výlet s kamarády či milovaným partnerem jako stvořený. Pokud máte shonu přes týden až až, vyražte do hlavního města Slovinska – Lublaně. Není to od nás tak daleko a pohodlně se do ní dostanete vlakem či letecky.

Centrum s architektonicky působivou historickou částí a hradem tyčícím se nad městem leží na březích řeky Lublanice, podél níž se na nábřeží můžete nerušeně procházet a navštívit jednu z mnoha kaváren a restaurací, které lákají na slovinské speciality – třeba pršut, štruklji či gibanicu a lahodné víno. Na Prešernově náměstí je vždy živo, a tak o zábavu není nikdy nouze. Navíc pobyt v Lublani si můžete okořenit výletem do známé jeskyně Postojna nebo k alpským jezerům Bled či Bohinj. Ať už zvolíte pobyt v některém z mnoha moderních hostelů, nebo hotelů, nebudete litovat. Lublaň vám ukáže své srdce na dlani.