Objevte kouzlo slovenských lázní

Necháváte se rádi hýčkat při masážích, užíváte si bublinek ve vonných koupelích a jen tak se v klidu procházíte po okolí? Pak je dovolená v lázních pro vás to pravé. A pokud byste rádi odjeli do zahraničí, lázně na Slovensku splňují obojí. Vybrali jsme pět destinací, kde si zaručeně báječně odpočinete.

Mezi současné dovolenkové trendy patří pobyty v lázních. Dá se v nich totiž spojit jak dokonalá relaxace, tak i aktivní způsob trávení volného času při procházkách či túrách po okolí. U klientů však nehrají prim jen lázně v České republice, ale i na Slovensku. Jejich vzrůstající oblíbenost potvrzuje i Richard Šipoš z rezervačního portálu Spa.cz: I přes přetrvávající cestovatelské restrikce roste zájem o pobyty na Slovensku meziročně o více než třetinu. Hlavním důvodem je kratší dojezdová vzdálenost oproti jiným zahraničním destinacím.“

Při cestě na Slovensko je však třeba dodržet aktuální nařízení. Cestující na Slovensko se musí registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice a mít k dispozici doklad o očkování. Neočkované osoby musí absolvovat karanténu v délce 14 dnů či se prokázat PCR testem nejpozději po 5. dnu izolace, doplňuje podmínky Richard Šipoš a dodává, že pokud klienti nařízení dodrží, není třeba se cesty obávat.

Na wellness i vysokohorské túry do Vysokých Tater

Nedaleko Štrbského plesa se nachází Wellness Hotel Borovica. Kromě komfortního ubytování a exkluzivní gastronomie nabízí hotel i moderní wellness zázemí, které si nejvíce užijete při některém z wellness pobytů pro dva. Dovolenou v Tatrách si můžete zpestřit třeba výšlapem na Gerlachovský štít či romantickou projížďkou na lodičce po Štrbském Plese. V hodnocení klientů na Spa.cz získal tento hotel 91 %.

Za duševní pohodou do Nízkých Tater

Dokonalý odpočinek hledejte v Nízkých Tatrách v hotelu Bystrá v Brezně. V moderním wellness centru zapomenete jako mávnutím kouzelného proutku na všechny každodenní starosti. Užijte si blahodárný účinek vody v perfektním wellness na Slovensku. V hotelu Bystrá se bude líbit nejen zamilovaným párům, ale také rodinám s dětmi a seniorům. Klienti jej hodnotí 91 %.

Za relaxem tam, kde 700 let ví, jak na to

Mezi nejznámější slovenské lázně patří bezesporu Turčianské Teplice. Tyto lázně v Žilinském kraji mají již 700letou tradici. V minulosti byly vyhledávané především šlechtou a společenskou smetánkou, ale v současnosti vítají návštěvníky všech společenských vrstev a jsou oblíbeným cílem Slováků, ale i návštěvníků z Čech, Maďarska či dalších evropských zemí. Pohodovou dovolenou v pravých slovenských lázních si skvěle užijete například v Hotelu Veľká Fatra (u klientů získal 89 %), a pokud se ji chystáte prožít i s dětmi, určitě nevynechejte místní Aquapark s atrakcemi a termální vodou.

 

Za procedurami na míru do Rajeckých Teplic

Dovolenou jako z pohádky si můžete dopřát v luxusním Hotelu Aphrodite v Rajeckých Teplicích. Při ubytování na vás čeká opravdu luxusní venkovní i vnitřní wellness, kde si můžete dopřát nejen pohodové lenošení v některém z termálních bazénů, ale také některé z exkluzivních procedur přesně na míru. Co takhle vyzkoušet obličejovou masku se zlatými plátky či aromaterapeutickou celotělovou masáž? V hodnocení klientů hotel získal 89 %.

Za komorní a rodinnou atmosférou do Trenčianských Teplic

Pokud před okázalým luxusem dáte přednost raději komornější atmosféře, rezervujte si pobyt v rodinném hotelu Panorama v Trenčianských Teplicích. Horké prameny, které v tomto lázeňském městečku vyvěrají, si podle všeho užívali už markomanské kmeny a římské legie, a vy můžete také! Teplá termální voda je perfektní pro léčbu onemocnění pohybového ústrojí a poúrazových stavů. Její blahodárné účinky můžete na vlastní kůži vyzkoušet v některém z termálních bazénů v blízkém okolí hotelu. Přímo v hotelu Panorama najdete klasický bazén, vířivku či sauny a nechybí ani pestrá nabídka masáží. To, že výběrem tohoto hotelu neuděláte chybu, potvrzuje i hodnocení klientů, kteří mu dali 95 %.

foto: Spa.cz
Tagy: