Na Praze 2 pokračuje úspěšný projekt Trenéři do škol

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt Trenéři do škol, který radnice finančně podporuje, běží na základních školách úspěšně již třetím rokem.

„V dnešní době každý dobře ví, že sport a kladný vztah k pohybu je pro zdravý vývoj dětí zásadní. Proto mám radost, že tento jedinečný projekt na našich Dvojkových školách už zcela zdomácněl. Pedagogové si působení profesionálních trenérů na hodinách tělocviku chválí a trenéři jsou pro děti naprosto přirozenou autoritou. A nadšené jsou i samotné děti, které tak mají možnost si vyzkoušet celou řadu sportů, a to nejen silových, ale i míčových a minimálně jeden bojový sport jako například judo.   Na základě osobní zkušenosti se pak mohou rozhodnout, zda se budou některému z nich věnovat i mimoškolně,“ řekla k pokračování projektu Jana Černochová, která má jako radní Prahy 2 školství ve své gesci.

Sportovní projekt je zaměřený na malé školáky. Jeho cílem je získat děti pro sport, pomoci k jejich zdravému vývoji a současně je vést k chování v duchu fair play. Do projektu je zapojeno celkem dvacet tříd z 1. stupně základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2.

Foto: MČP2