Nezoufejte, že vám zavřeli gym. Poradíme vám, abyste nepřibrali

Jste závislí na posilovně, běhání, prostě pohybu? V těchto dnech sice nemůžete do vašeho oblíbeného fitka, ale i tak máte několik možností, jak svoje tělo úplně nezhuntovat. „Extrémně důležité je nesedět dlouho, vždy maximálně 45–60 minut, a pak věnovat 5–10 minut pohybové aktivitě,” říká trenér Michal “Radar” ze Železné koule.

Nemusíte tahat kilogramy železa, ve formě se můžete udržet i posilováním vlastní vahou. Experti doporučují hýbat se aspoň třikrát denně na několik minut. Nejhorší co pro své tělo můžete na home office udělat, je zůstat v pyžamu, zamířit po probuzení hned na gauč a tam strávit den až do večera.

„Vyhráno mají samozřejmě ti, kteří mají doma nějaké vybavení. Kruhy, hrazdu, kettlebell, činky a podobně. Trénink se dá celkem rozumně postavit i s vlastní váhou. Soustřeďte se na úplně základní cviky: kliky (případně varianta na jedné ruce), dřepy (varianta na jedné noze), výpady, bulharské dřepy nebo kliky ve stojce,“ řekl tréner Michal “Radar” Vrátný z gymu Železná koule Deníku N.

Podle něj je důležité, aby lidi uvěznění doma na home officech zhruba po hodině vstali a nejméně 10 minut se hýbali, protahovali. “Doporučujeme též hýbat páteří a trupem: předklony, záklony, úklony, rotace a takzvané páteřní vlny,“ pokračuje Vrátný.

Ruku v ruce s tím jde i kvalitní a dostatečný spánek nejméně 7 a půl hodiny a samozřejmě nenarušený konzumace nadměrného množství alkoholu a cigaret, případně drog. To vše má negativní vliv na imunitu.

Pokud běháte, na roušku či šátek přes ústa si zvyknete rychle. Ostatně lidé, kteří běhají i v silném mrazu, ji používají běžně. O tolik se vám zase běhat huř nebude. Na co si ovšem dávejte pozor, je běhání ve dvojicích a větších skupinách. Tomu se nyní opravdu vyhýbejte.

Pár tipů na online tréninky:

armádní výsadkáři

přísná trenérka Natacha Océane

foto: pixabay.com