Warehouse party Komiks chystá umělecké instalace i vystoupení DJe San Propera

V pátek 24. 7. se v blízkém okolí lodě Altenburg 1964 kotvící u břehu Vltavy v pražských Holešovicích uskuteční další pokračování party Komiks. Organizátoři připravili program začínající již od odpoledne a návštěvníci se mohou těšit na umělecké instalace od Jana Poše nebo hořící sochu Adély Parmové. Headlinerem hudebního line upu je amsterdamský DJ a producent San Proper. Pěkně vostrá party potrvá až do sobotních ranních hodin.

Klubová noc Komiks patří mezi nejvýraznější party svého druhu u nás. Za jejím pořádáním stojí team okolo pražských DJů Schwa a Fatty M. Ti v minulosti na warehouse parties přivítali velká jména taneční elektronické hudby (Derrick May, Robert Hood, Recondite, Kink, Bambounou…). Aktuální pokračování Komiksu se uskuteční v okolí a na lodi Altenburg 1964. „Oslovili jsme několik umělců s tím, aby připravili své instalace, které se stanou součástí Komiksu. Pro návštěvníky bude tedy připraven nejen hudební program, ale i vizuální podívaná,“ doplňuje DJ Schwa.

Aftermovie z minulého Komiksu:

Headlinerem taneční party je nizozemský DJ a producent San Proper. Jeho hudební tvorba nelze jednoduše zaškatulkovat a určit. Svérázná interpretace a vystupování Propera z něj dělá unikátní postavu amsterodamské hudební scény, kde patří mezi zásadní jména a pilíře. V jeho DJ setech lze najít prvky funku, hip hopu, soulu, dubu a house music. „Tvorba Sana Propera je přesně to, co pro Komiks hledáme. Rozmanitost založená na pevných základech s prvky nečeho osobitého a originálního,“ řekl k Properovi DJ Fatty M, jeden z organizátorů party.

San Proper – Love sick

Důležitou součástí Komiksu je jeho vizuální identita a obraz. Na červencové party budou umístěny instalace uznávaných umělců. Hořící sochu ‘Burnout‘ připravuje Adéla Parmová. O světla a vizuální instalaci se postará Jan Poš, který má již za sebou site-spefic instalace na minulých Komiksech, ale i dalších uměleckých instalacích po celé republice. Vytvoření plakátu má na svědomí grafik Richard Bakeš, který je jednou z hlavních postav letenské galerie Berlínskej model.

Kompletní informace o party najdete zde: https://www.facebook.com/events/1781446405326146/