Kolbenova ulice ožije uměním

Barokní orchestr Collegium 1704 oživuje průmyslový areál bývalých závodů ČKD na Kolbenově ulici a vytváří z něj další bod na pražské kulturní mapě. Jeden z tamních objektů, bývalou výdejnu, mění v nové zázemí i na prostor pro zkoušení uměleckých souborů a pro pořádání kulturních akcí. V souvislosti s další rekonstrukcí budovy spustilo Collegium 1704 crowdfundingovou kampaň na Hithitu.

Collbenka 1704, nový prostor barokního orchestru Collegium 1704, prochází od ledna 2017 rozsáhlou rekonstrukcí. Právě teď je prostor využíván produkcí i orchestrem a sborem Collegia 1704. K tomu, aby se ale mohl plně otevřít široké veřejnosti a dalším uměleckým souborům ke zkoušení i představením, chybí ještě několik kroků. Collegium 1704 proto spustilo crowdfundingovou kampaň na Hithitu, jejíž výtěžek bude využit právě na nadcházející nutné úpravy a vybavení prostoru.

Po vzoru Holešovic nebo Karlína by se Collegium 1704 chtělo projektem Collbenka 1704 podílet na znovu oživení další zapomenuté průmyslové zóny v Praze a zpřístupnit Collbenku veřejnosti. Otázka nedostatku prostorů na zkoušení je palčivým problémem všech nezávislých kulturních subjektů bez vlastního zázemí působících v Praze – orchestrů, tanečních a divadelních souborů, skupin nového cirkusu.

Díky rekonstrukci tak bude možné otevřít dveře Collbenky také dalším uměleckým souborům a v blízké budoucnosti pak také široké veřejnosti jako prostor pro pořádání kulturních akcí.
Tagy:   ,