Yemi A. D. šokoval nejvlivnější Češku, překvapil ji v Aspenu

K překvapivému, a hlavně zcela náhodnému setkání došlo ve vyhlášeném horském středisku v americkém Coloradu. Známý český choreograf a kreativní producent Yemi A.D. zde narazil na jednu z nejznámějších Češek ve světě, někdejší ministryni zahraničních věcí USA a velkou českou patriotkou Madeleine Albrightovou. Co je svedlo dohromady?

„Já jsem byl v Aspenu studijně, navštěvuji zde leader ship academy na Henry Crown fellowship Aspen Institutu, kde spolu se 20 dalšími studenty, úspěšnými byznysmeny z Ameriky absolvujeme dvouroční program, na jehož konci bychom měli vymyslet projekt, který bude přínosný a posune společnost nějakým způsobem k lepšímu. A paní Madeleine tu shodou okolností ve stejné době byla na konferenci o energii a bezpečnosti,“ osvětluje Yemi, jak k setkání dvou Čechů na druhém konci světa došlo.

A jak setkání probíhalo? „Prostě jsem se osmělil a paní Madeleine česky pozdravil. Ona byla v lehkém šoku z toho, že v Coloradu potká černocha, který jí zdraví plynně česky, ale byla evidentně potěšená, dali jsme se do řeči a teď si spolu na dálku píšeme, bylo to nesmírně milé potkání,“ říká s nadšením Yemi, který se těší, že by se mohli potkat i na jeho další cestě do Spojených států, kam se v listopadu v rámci svého studia znovu vypraví, tentokrát do New Yorku.

foto: Kubo Krížo
Tagy: