Začalo cyklistické Mistrovství České a Slovenské republiky. Vře to hlavně mezi omladinou

První závodní den společného Mistrovství České a Slovenské republiky přinesl týmu Topforex ATT Investments radost. V časovce jednotlivců kategorie U23 dojel Tomáš Jakoubek na čtvrtém místě. Společně s ním měl tým tři své zástupce v TOP 10.

„Chtěli jsme promluvit do pořadí závodu a naším cílem bylo umístění v TOP 5. Čtvrté místo Tomáše je pro nás příjemným překvapením,“ říká Petr Kaltofen, sportovní ředitel Topforex ATT Investments. V závodě dlouhém 40 kilometrů se umístili v TOP 10 ještě osmý Karel Tyrpekl a desátý Petr Klabouch.

Mistrovství České republiky v silniční cyklistice je jedním z nejvyšších cílů týmu Topforex ATT Investments v této sezóně a byla mu podřízena i příprava v posledních týdnech.

V neděli čeká cyklisty Topforex ATT Investments hromadný závod kategorie ELITE, dlouhý 227,5 kilometrů. Pro mladé závodníky bude náročný především jeho délkou. „Na to jsme mysleli a zařadili jsme do závodního programu etapové a jednorázové závody, které měly kolem 200 km,“ říká Petr Kaltofen.

Přestože drtivá většina závodníků patří do kategorie do 23 let, jsou podle Kaltofena připraveni závody zvládnout a měli by být schopni adekvátně podpořit dva jezdce stáje Topforex ATT Investments, kteří již věkem spadají do kategorie ELITE, kapitány Jiřího Petruše a Petra Fialu.