Rockové zemětřesení v Hořicích

Dva dny našlapané řinčením činelů, duněním bubnů a nadupanými rockovými sóly, to je hořický festival The Legends Rockfest. Na jeho scénu pod širým nebem dorazí stálice rockové scény Škwor, Zemětřesení nebo Krucipüsk. Nepřestávejte lovit rockové zážitky již tento víkend.

Festival se otřese v základech

Osmý ročník festivalu The Legends Rockfest v Hořicích proběhne v pátek 19. a v sobotu 20. července a láká na pořádný zemětřas. Ten programový bude mít v pátek na svědomí legendární projekt Zemětřesení uskupení Brichta-Doležal-Henych-Smetáček, jehož repertoár je složen z písní Jiřího Schelingera. Hořice jsou pouze jednou ze tří zastávek v Čechách a na Slovensku, která tohle léto nabídne jejich exkluzivní open air koncert.

Další otřes pořadatelé na návštěvníky přichystali v zázemí. Oproti předchozím ročníkům se festival rozprostře do celého areálu U Věže a nabídne více odpočinkových zón, více občerstvení, více míst k sezení a další novinkou budou vratné kelímky s limitovanou edicí pro sběratele.

Program chrlí jednu legendu za druhou

Páteční otvíračku celého festivalu dostane na starosti skupina Metanol, kterou vystřídají tvrďáci z Cocotte Minute a Plexis. Poté se již na pódiu objeví avizované Zemětřesení, po němž se o dobrou zábavu postará další trojice kapel, a to Trautunberk, Traktor a Doga.

V sobotu se země rozduní již v 11.00 dopoledne nástroji kapely Vanaheim následovaný Alžbětou a oblíbeným Komunálem. Fanoušky jistě potěší návrat obnoveného Vitacitu a trochu keltského ducha s příměsí punku do Hořic přivezou Pipes and Pints. V podvečer se pódia zhostí stálice Limetal a po dvou letech si tu svůj set střihnou i Krucipüsk. Vrcholem pátečního večera bude koncert nadupaný hity skupiny Škwor. Nočním ptákům nakonec kolem půlnoci zahraje V.A.R.

 

Divácký hlas rozhodne o nejlepší kapele

Návštěvníci festivalu jsou tradičně vyzýváni k účasti na divácké soutěži o nejúspěšnější kapelu aktuálního ročníku. V uplynulých dvou si první místo a sošku „paroháče“, který je symbolem The Legends Rockfestu, odnesl Traktor. Podaří se mu letos zkompletovat vítězný hattrick? „Paroháč“ dominuje i stánkům s občerstvením. K festivalu neodmyslitelně již od prvního ročníku patří ledově namražený Jägermeister s krásnými hosteskami, na své si přijdou i milovníci piva, vína a dobrého jídla, které letos také přinese několik novinek. A protože jsou Hořice známé svými trubičkami, jejich výrobu budete moci zhlédnout na vlastní oči.

Více o programu, vstupenkách a celé akci se dozvíte na thelegendsrockfest.cz.