Student vynalezl cestovatelskou aplikaci, která udělá dobrodruha z každého

Cestování patřilo již od útlého dětství k oblíbené zábavě mladého dobrodruha Karla Šimka, který stojí za vznikem nové mobilní aplikace určené nejen podobně smýšlejícím lidem. Aplikaci se rozhodl vyvinout poté, co si během několika posledních let vyslechl nespočet nejrůznějších nesnází spojených s cestováním lidí v jeho okolí. Na základě těchto příběhů společně s týmem dalších nadšenců vytvořil mobilního pomocníka s názvem Adventurer, který cestování značně zjednoduší a umožní každému alespoň na chvíli, aby se stal dobrodruhem a utekl tak ze stereotypu každodenního života. Vznik aplikace lze nyní podpořit na Hithitu.

Aplikace Adventurer je určena všem lidem, kteří rádi aktivně tráví svůj čas v přírodě a rádi překonávají své hranice. „My jim říkáme dobrodruzi,“ říká Karel, který již více než rok společně s dalšími členy týmu vymýšlí koncept aplikace. Adventurer ovšem nebude sloužit jen ostříleným dobrodruhům a horalům, využijí ho i rodiny s dětmi. „Snažíme se pokrýt treky všech obtížností, aby si každý našel to, co mu vyhovuje. Od těch nejjednodušších, které zvládne opravdu každý, až po ty nejtěžší pro zkušené dobrodruhy,“ dodává.

Dobrodružství ovšem není pouze o hikování. V aplikaci tak mimo databáze treků, poutí a expedic a výletů do přírody uživatelé naleznou i přehled dobrodružných aktivit, jako je například paragliding nebo lezení. Nápadům se ovšem meze nekladou a v pokročilejších verzích aplikace budou k nalezení třeba i trasy na v poslední době všemi oblíbené skialpy.

Jelikož na některé ze zmíněných aktivit je lepší mít parťáka, je u každého treku či aktivity rovněž možnost vytvořit výpravu, ke které se následně mohou ostatní uživatelé přidat. Přestože má tým Adventurer mnohé procestováno, není v jeho silách všechny trasy absolvovat osobně. „Naštěstí spolupracujeme s dalšími cestovateli, kteří nám v mapování treků pomáhají, a také existují lokální databáze expedic a cest daných zemí, ze kterých čerpáme, “ říká Eva Předotová, která má v projektu na starosti marketing.

Aplikace navíc nabídne také informace o počasí, terénu, vodních zdrojích i místech na stanování a ubytování. Obsahovat bude vedle toho i navigaci a spoustu doprovodných fotografií. „Z dlouhodobého hlediska bychom se chtěli stát ikonou pro dobrodružství a nebýt pouze aplikací, ale životním stylem. Dát celému projektu přesah a posunout ho na úroveň, kdy budeme pořádat dobrodružné závody s pomocí naší aplikace, organizovat cestovatelské festivaly, dávat zázemí různým dobrodruhům či vyrábět vlastní oblečení a vybavení. Ale k tomu je ještě dlouhá cesta,“ dodává Karel.

Projekt lze nyní podpořit na crowdfundingovém serveru Hithit.cz, kde si přispěvatelé kromě samotné aplikace mohou zakoupit i celou řadu dalších atraktivních odměn, které potěší všechny milovníky dobrodružství a cestování. Možné je získat například multifunkční šátek či plecháček na cesty anebo rovnou vyrazit s týmem Adventurer na výpravu do hor. Podporou projektu fanoušci navíc získají věrného společníka na cesty za dobrodružstvím, který je vždy dovede do cíle, a stanou se i součástí skvělé komunity lidí zapálených do cestování a dobrodružství.

foto: archiv Adventurer