Vyrazte s dětmi v létě za zážitky!

Lámete si hlavu nad tím, kam se vydat s ratolestmi na dovolenou či za letní zábavou? Pokud máte hrady a zámky objeté a hledáte spíše trochu dobrodružství a přírody, s našimi tipy si užije celá rodina. Svět zvířat můžete s dětmi prozkoumat při pobytu na farmě, dávku adrenalinu zažít v zábavním parku Port Aventura nebo lanovém parku na Dolní Moravě, vyrazit na kolo či túru v Livignu a naučit se surfovat na surf weeku ve Španělsku.

Za zvířátky na Farmu Blaník

Že skutečně dělá kráva bů a osel í-á se děti mohou přesvědčit v Ostrově u Vlašimi na Farmě Blaník, kde je dovoleno si na domácí zvířata nejen sáhnout, ale i je krmit. Dopřejte jim nezapomenutelnou jízdu na ponících či s nimi sledujte život koní, koz, ovcí, prasat v ohradě a kachen, krocanů nebo králíků na vesnickém dvorku. V prostorách farmy a jejího okolí na vás čekají ještě další atrakce, na nichž se vyřádíte úplně všichni. Zaskákejte si společně na trampolíně, prozkoumejte dřevěný keltský hrad, zažijte lesní noc skřítků nebo se vydejte na hledání blanického pokladu. Nechybí ani maketa krávy, kterou si můžete zkusit podojit a zjistit, že to není žádná legrace. Ať už zajedete na Farmu Blaník na pár hodin, či se ubytujete na celý víkend, budete plni zážitků. Více informací se dozvíte na farmablanik.cz.

Na horskou dráhu do Port Aventury

Chcete jet k moři, ale hledáte k tomu i skvělou zábavu? Vyražte do španělského letoviska Salou, kde leží zábavní park Port Aventura, který v Evropě patří mezi ty nejlepší. V 5 tematických částech Polynésie, Čína, Mexiko, divoký západ a středomoří na vás čekají gigantické horské dráhy jedoucí rychlostí až 100 km v hodině či s volným pádem až 86 metrů, projížďky a další zajímavosti. Najdete zde i atrakce určené přímo malým dětem. Rezort je napojen na vodní park Caribe Aquatic Park, v němž se můžete oddávat zábavě od skluzavek a tobogánů přes divokou řeku či bazén s vlnami po roztodivné vodní radovánky. Pro více informací jděte na portaventuraworld.com/en.

Za surfováním do Španělska

S dalším tipem u moře se můžete naučit s dětmi surfovat a společně tak zdolávat vlny. Certifikovaní instruktoři, kteří vedou lekce v češtině, naučí ovládat prkno úplně každého. Kromě surfování na vás i děti čeká zábavný program, pěší túry po místních horách, výlet lodí do hlavního města Cantadrie Santander, grilované speciality či degustace zmrzlin. SURFTRIP surf house je umístěn na vrcholu stále zeleného kopce ve vesničce Langre s výhledem jak na hory, tak na oceán a pasoucí se koně. Ubytovat se lze buď přímo ve vile, nebo v soukromých apartmánech. Surftrip za mořem a prknem speciálně upravený pro děti je k dispozici ve dvou termínech, a to od 13. do 22. nebo od 20. do 29. 7. Pro více informací si napište na crew@surf-trip.cz.

Na kolo i túru do Livigna

Kdo by moře raději vyměnil za hory, Livigno je ideální destinací, které už dávno není jen synonymem pro zimní dovádění na sněhu. Při akci Family Week – Kids go free navíc ušetříte. V termínech od 7. do 14. 7. každé dítě do 12 let dostane ubytování ve vybraných hotelech zdarma a další dostane 50% slevu + vstup do klubu Lupigno, kde se skvěle vydovádí. Užijte si naplno panenskou přírodu v kombinaci se sportovním vyžitím. Od turistických tras po kopcích a údolích přes desítky kilometrů pro horskou a silniční cyklistiku s několika úrovněmi obtížnosti přizpůsobených i dětem po vodní dovádění na místním jezeře či ve vodním parku Aquagranda Active You, kde se můžete oddat jak relaxu, tak zábavě v bazenéch s vodním hradem, tobogány, skluzavkami a dalšími atrakcemi. Velkým lákadlem je rovněž originální lanový park, který vás pozve do koruny stromů mezi liány, mosty, žebříky, překážky a přelezy. Více na livigno.eu.

Za adrenalinovou jízdou a mamutem na Dolní Moravu

Za dobrodružstvím ani nemusíte za hranice. V Relax sport resortu na Dolní Moravě otevřeli zbrusu novou atrakci pro děti – největší model mamuta na světě. Je vysoký 13 metrů a v jeho útrobách se ve dvou patrech nacházejí jak perličky ze života mamutů, tak „hrací prales” s překážkami, tunely a jeskyní. Z výšin na zem se dostanete pomocí 24 m dlouhého toboganu ukrytého v chobotu. A kdo by se chtěl ve výškách zdržet, ať navštíví adrenalin park s lanovými okruhy 5 úrovní obtížnosti a jedním přímo určenými pro děti od 120 do 140 cm. Vedle lanových drah můžete lézt po lezecké stěně s úchyty, na níž si užijí jak zkušení lezci, tak začátečníci, prožít volný pád či se zahoupat na tandemové houpačce se zhoupnutím až 13 metrů. Více informací naleznete na dolnimorava.cz.