Mladí Slováci vyrábí konopnou alternativu ke kravskému mléku

Rádi experimentujete a zkoušíte různé alternativy ke klasickým živočišným produktům? Pak vás jistě zaujme nový konopný nápoj, který představuje zdravou náhradu kravského mléka. Nápoj je vyroben jen z čistě rostlinných surovin, takže si na něm pochutnají i vegani. Jeho základní složkou jsou konopná semínka, dalšími pak kešu oříšky, vanilka, kokosový cukr a voda. V tuto chvíli je k zakoupení na Hithitu.

Měnit svět k lepšímu

Za novým konopným nápojem stojí dvojice mladých Slováků, kterou tvoří Marek Benda a Daniela Jánošová. Duo společně pracuje pod značkou Kannabi. Myšlenka na založení firmy vyrábějící konopné nápoje je napadla už před časem v Anglii, kde pár let žili. K přírodnímu nápoji tohoto typu měli oba blízko už delší dobu. Marek se totiž už dlouho zajímá o využití konopí a jeho vlastnosti. Daniela zase věnuje většinu svého volného času vzdělávání o veganství a zdravém životním stylu. Všechny tyto poznatky teď aktivně využívají ve společném byznysu.

„Z Anglie jsem na pár měsíců odcestoval do Afriky, kde jsem pracoval jako dobrovolník pro místní charitu. Pobyt tady mě dost změnil. Potkal jsem spoustu mladých lidí, kteří se rozhodli měnit svět k lepšímu. Tehdy jsem si řekl, že bych naší společnosti taky rád přispěl něčím smysluplným,“ vzpomíná Marek a pokračuje: „Když jsem se vrátil na Slovensko, věděl jsem, že je teď ten nejlepší čas rozjet byznys s konopným mlékem. Prvním záměrem bylo nejen vyvolat u lidí zájem o konopí a jeho léčivé účinky, ale také poukázat na nehumánnost kravského mléka. Zanedlouho se ze zahraničí vrátila i Daniela a rozhodli jsme se společně pustit do projektu Kannabi Konopný nápoj.“

Doma v kuchyni

Výroba aktuálně probíhá v domácích podmínkách. Vyrábí se bez strojů v klasické kuchyni, takže je to zdlouhavý proces a nápoje jsou zatím dostupné jen v malém množství. V plánu je ale rozšíření a vylepšení výroby, tak aby šlo vyrábět rychleji a ve větším množství. Marek s Danielou v tuto chvíli shání potřebné finance prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém serveru Hithit.cz. „Peníze, které získáme v kampani, použijeme především na spuštění provozu výroby konopného nápoje ve velkém. Dále pak na nákup surovin, lahví a krabic, ve kterých budeme mléko posílat. Peníze využijeme i na vývoj nových příchutí a druhů nápojů a také na rozšíření dostupnosti Kannabi konopných nápojů do více regionů,“ upřesňuje Marek.

Konopný nápoj je v současnosti na trhu ve čtyřech různých příchutích: neochucený, jahodový, kakaový a kokosový. Vyrábí se čistě jen z rostlinných surovin, neobsahuje tedy žádné konzervanty, zahušťovadla atd. Díky svému přírodnímu složení je plný výživných látek a minerálů. Od ostatních konopných nápojů se odlišuje množstvím konopných semínek, která byla na jeho výrobu použita. Běžné nápoje mají průměrně podíl konopných semínek jen 3 %, v nápoji Kannabi je jich obsaženo 10 %. Produkty značky Kannabi je možné objednávat až do 12. dubna na Hithitu.
Tagy:   ,