Tip na skvělé víno pro podzimní večery: Gran Reserva Tarapacá

A jakým jiným vínem se příjemně zahřát než tím, které zrálo na prosluněných svazích Jižní Ameriky? S limitovanou sériípřišla letos na podzimznačka Gran Reserva Tarapacá. Speciální edicí červeného vína odrůdy Cabernet Sauvignon ročník 2015 chceoslavit20. výročí na českém trhu.

Jakou chuť ucítíte po otevření láhve? Víno se vyznačuje působivým ovocným aroma připomínajícím ostružiny, černý rybíz a čokoládu propletené bylinnými tóny jako kopr, bobkový list a levandule. Je to zemité, vyvážené víno s dlouhou dochutí. „Díky podhorskému typu půdy na jedné z vinic Maipo Valley jde o víno strukturované, oblé a prostředního těla na patře s lahodnými, vyzrálými tříslovinami díky hornině. Tento Cabernet vyjadřuje charakteristiky vynikající půdy sopečného původu,“ vysvětluje vinař z Viña Tarapacá Sebastián Ruiz.

V údolí Maipo Valley se víno vyrábí z nejvybranějších hroznů z pozemků Rosario Estate, které patří k nejlepším údolím pro výrobu červeného vína v Chile. Anniversary Edition je Cabernet Sauvignon ročník 2015 s intenzívní, rubínově červenou barvou.

Oslavit 20. výročí značky Gran Reserva Tarapacá a ochutnat limitovanou edici červeného vína, přišla herečka a moderátorka Lucie Zedníčková a herec Míra Nosek, kterého jste tento rok mohli vidět například ve filmu z hollywoodské produkce Úkryt v zoo.

V obchodech se objeví pouze omezené množství lahví, tak s jeho nákupem rozhodně neváhejte.

Na zdraví!