Od filmů po whiskey: Poznejte irskou kulturu

Irská kultura toho má hodně co nabídnout a víc než dobře to dokazuje program na tento víkend v pražských Vršovicích.

V pátek odpoledne odstartují oslavy dne Sv. Patrika. Spisovatelka Lisa McInerney, držitelka prestižního ocenění, pokřtí v Kampusu Hybernská český překlad svého románu Nádherná kacířství, který se následně objeví v českých knihkupectvích.

Sobotní program startuje v 15 hodin průvodem centrem, ve kterém nebudou chybět tradiční dudy a bubny v rukou Irů žijících v Praze. Večer se v prostorách kampusu můžete těšit na koncerty a workshopy na téma irské muziky a historie, nebo na lekci řízené degustace, kde se dozvíte jak správně držet sklenici whiskey a jak se z ní napít. Nabídka nejvybranějších variací irské kávy potěší milovníky tohoto nápoje a pro pivní nadšence je připraveno párování Jameson Caskmates se speciálem z minipivovaru Kosíř.

Hodně živo pak bude v okolí ulice Krymská. Kino Pilotů připravilo na sobotu promítání hned čtyř filmů, které nejsou v běžné distribuci k dostání. Těšit se můžete na snímky Myles O’Reilly – This Ain’t No Disco Episodes III & IV, Irská královna, Pokušitel a Zabití posvátného Jelena.

Sklenku whiskey a nový sestřih zajistí nedaleký Joshua Salon. Mimo se můžete těšit na parkurový workshop spojený s exhibicí či ukázku Joshua stylingu. I zde bude přítomen bar, díky kterému zážitek ze stříhání jednoduše posunete na další level.

Celý program Tour sv. Patrika uzavírá afterparty, která proběhne v Minimal baru. Vše, co můžete vidět a na co se těšit, najdete na stránkách www.toursvatehopatrika.cz, Facebooku Jameson nebo sledujte hashtagy #BezeStrachu a  #SvatyPatrik.
Tagy: