Streetwearový butik Sneakersnstuff si vzal do parády Converse One Star

Converse One Star se staly přirozenou součástí streetové kultury. V této cestě pokračují i v rámci spolupráce se švédským prémiovým butikem Sneakersnstuff. Společně představují nový limitovaný model tenisek. Propracovaná hra s klasickým camo printem unisexovým One Starům sluší.

Touha po moderním současném provedení camo printu byla tak silná, že se značky Converse x Sneakersnstuff rozhodly osvěžit klasický maskáčový vzor ERDL, který byl původně vyvinut americkou armádou v šedesátých letech.

Asymetrické pojetí camo printu zaujme na první dobrou společně se stylovou kombinací materiálů. Sešíváním vybraných kousků kvalitní kůže a semiše vznikl unikátní patchwork, propracovaný systém záplat. Converse x Sneakersnstuff si pohrály i s výběrem barev. Na modelu One Star se mísí klasická paleta s barvami, kterými disponuje výhradně stockholmský ráj tenisek.

Limitka je dotažena do posledního detailu včetně nápisu Sneakersnstuff, který je umístěn z vnější strany na gumové podešvi a loga SNS vytištěného na patě. Mezi další povedené detaily patří bavlněné vintage tkaničky či ikonická silueta hvězdy z extra měkké a hladké kůže.

„Maskáčový vzor hrál v módě a streetwearu vždy velmi důležitou roli,“ říká Erik Fagerlind, spoluzakladatel butiku Sneakersnstuff. „Chtěli jsme povýšit camo print na další úroveň použitím kůže a netypických slow technik pro její zpracování. Nevěříme ve fast fashion. Nový originální model One Star je důkladně propracován a vykazuje vysokou úroveň řemeslné práce.“

Značka Sneakersnstuff vznikla ve Stockholmu v roce 1999 a přináší na trh nejnovější tenisky. Zakládá si na kvalitních produktech a spolupracích se světovými značkami, které pomáhají definovat současný street style. Limitka bude k dostání od 12. dubna 2018 v butiku Sneakersnstuff, na Sneakersnstuff.com, na Converse.com a u nás exkluzivně ve Footshopu.

Více o aktuálních kolekcích Converse na www.conversecz.com.

O Sneakersnstuff:

Sneakersnstuff je prémiový butik s teniskami, který založili v roce 1999 Erik Börjesson Fagerlind a Peter Jansson ve Stockholmu. Značka známá pro svůj pečlivý výběr produktů je schopna se dostat k modelům, ke kterým zpravidla většina obchodů nemá přístup. Sneakersnstuff jsou milovníci oldschoolových tenisek a kvalitních spoluprací s největšími světovými značkami. SNS od svého prvního butiku ve Stockholmu otevřeli další prodejny v Berlíně, Londýně, Paříži a nejnověji v New Yorku.

O Converse:

V některých ohledech nás znáš. Converse vyrábí Chuck Taylor All Star a One Star tenisky už po více než jedno století a nyní pracuje na vytvoření nové streetové klasiky. To, co nosíš je inspirováno sportem, ulicí a kulturou, Converse to sleduje a redefinuje s tebou. Když obouváš Converse, vytváříš autentický pouliční styl, a to jednoduše tím, že jsi sám sebou. Nezáleží na tom, zda má Chucky na sobě sedmdesátiletá basketbalová legenda na obrázku v knize nebo jsou k vidění na tobě na ulici, Chucky byly vždy “na pohodu” …protože je nosíš právě ty. Nevíme, jakou cestou se vydáš, ale jedno je jisté, že Converse vezmeš na tu cestu s tebou.
Tagy: