Jak správně vybrat sluneční brýle, aby chránily a byly trendy?

Ne nadarmo se říká, že oči jsou okna do duše, při prožívání krásných zážitků a pozitivních emocí září. Jsou jako šperk. O drahocenné “kousky” je však třeba se starat a chránit je před poškozením.

Vadí jim prach, trpí v klimatizovaném prostředí a ohrožují je sluneční paprsky. Léto zkrátka představuje pro oči náročné období.

Jaká jsou nejdůležitější kritéria výběru?

“Nejdůležitější je kvalita skel. Ta nejlepší jsou s UV filtrem 400, který zaručuje 100% ochranu proti veškerému UV záření,” říká Nikola Jirotková, oční specialista Muscat. Ta nejlepší jsou se UV filtrem 400, který zaručuje 100% ochranu proti veškerému UV záření. Číslo 400 znamená, že skla nepropouští záření nižší vlnové délky než 400 nm. Pro řidiče jsou skvělé brýle s polarizačním filtrem, který ruší difúzní, tedy odraženésvětlo.  Jejich nevýhodou ovšem je, že tzv. “vypínají” také podsvícení některých displejů v autě.

Jsou letos nějaké nové trendy v módě slunečních brýlí?

Letos móda přeje odvážným a výrazným modelům. Největším hitem je tenká nebo vůbec žádná obroučka a co největší zrcadlová skla v různých barvách. Pokud nevyznáváte extravaganci a nápadnost, musíte nosit dioptrické brýle, ale přesto chcete být trendy, výborným řešením jsou brýle se slunečními klipy. Díky moderním materiálům a chytrým řešením vypadají opravdu skvěle a na mnoha brýlích si můžete klipy střídat, takže nosíte jiné brýle každý den.

Jaké brýle doporučíte pro sportovce nebo do města

Sportovci by měli vybírat brýle především z hlediska funkčnosti, ochrany před úrazy a pohodlí. Například na kolo by určitě měly mít postranice, pro vysokohorskou turistiku je nezbytný kvalitní UV filtr, při běhání by vám neměly klouzat z nosu.

Úkolem slunečních brýlí jako módního doplňku je především ladit s celkovým vyzněním outfitu a doplnit jej, nikoliv rozbít. Měly by být vkusné, odpovídající příležitosti a zároveň vyjadřovat vaši osobnost, být v souladu s vaším stylem.
Tagy: