Pod rukama mu procházejí hvězdy českého showbusinessu. Jaké je tajemství úspěchu stylisty Macháčka?

Přední český stylista a návrhář Lukáš Macháček měl nabité prázdniny. Netrávil je ale u moře, jak je u většiny slavných dobrým zvykem. Místo toho vytvářel modely a navrhoval styling předním českým celebritám nejen v rámci 56. ročníku karlovarského filmového festivalu, ale také na celosvětové finále prestižní soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2022. O to větší štěstí jsme měli, když jsme ho koncem srpna potkali na koncertě Marpa.

Přestože není fanouškem české rapové scény, z atmosféry v pražských ledárnách byl nadšený. „Minulý rok jsem tady byl na koncertě kapely Mirai, kde jsem doslova protančil střevíce. Také Marpo měl něco do sebe. I když preferuji jiný styl hudby, moc jsem si dnešní večer užil. Navíc jsem se tu po dlouhé době potkal s přáteli z Marpova styling a production týmu,” pochvaluje si večer Lukáš Macháček, kterého jsme zastihli v glo stagi.

Rozhodně to ale nebyla jediná velká akce, na které jsme ho letos mohli potkat. „Poslední týdny jsem trávil hlavně na přípravách světové modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2022. I letos jsem měl – jako už několikrát – na starost styling celé akce,“ vysvětluje Lukáš a dodává, že kromě samotného finále chystal doprovodná focení pro všechny módní časopisy. V minulosti soutěž vyhrála třeba Barbora Podzimková, letos zabodovaly modelky Majda John Peter z Jižního Súdánu a Serghi Shan ze Španělska.

Kromě topmodelek z prestižní soutěže vynesly outfity od Lukáše i hvězdy 56. ročníku karlovarského filmového festivalu. „Letos jsem šil šaty na míru modelce Denise Dvořákové, která v té bílé róbě zahájila celý festival. Se stylingem jsem pomáhal ale i dalším osobnostem. Na closing party jsme třeba oblékali Danielu Peštovou do Givenchy róby, která na tento event přiletěla speciálně z Paříže,” svěřil se nám Lukáš.

Oblékat celebrity do rób za statisíce ale není pro Lukáše žádnou novinkou. „Nejdražší na celém outfitu jsou vždy doplňky. Letos to byla aligátoří kabelka, luxusní kožich nebo šperky, které cenou přesahují i několik milionů korun!

Foto: BAT