Adidas se znovu spojil s Prada. Společně myslí na udržitelnou budoucnost

Společnosti adidas a Prada se vracejí, aby představily novou kapitolu své pokračující spolupráce – spojují odborné řemeslné zpracování značky Prada s inovacemi sportovního oblečení značky adidas. Obě značky dnes sledují společné závazky v oblasti zásadních cílů udržitelnosti a zároveň oslavují dvě nadčasové ikony: boty adidas Originals Forum a látku Re-Nylon značky Prada.

Kolekce adidas for Prada Re-Nylon představuje nové pojetí luxusního sportovního oblečení z hlediska udržitelnosti a zároveň demonstruje závazek tohoto partnerství k inovacím. Poprvé v historii spolupráce zahrnuje tato kolekce konfekci, doplňky a tašky a také vylepšené siluety bot adidas Forum High a Low. Každý model byl vyroben v Itálii firmou Prada a skládá se z nekonečně recyklovatelné tkaniny Re-Nylon, která je pro tuto značku charakteristická.

Tkanina Prada Re-Nylon, která byla poprvé uvedena na trh v roce 2019, je průkopnická textilie vytvořená recyklací plastového odpadu sesbíraného z oceánů a odpadu z textilních vláken – lze ji čistit a recyklovat donekonečna, a to bez ztráty kvality. Prada Re-Nylon je základním odrazem ekologicky uvědomělé ideologie Prady a jejího závazku k udržitelným postupům – je vetkána do samotného vlákna její charakteristické tkaniny. Kolekce adidas for Prada podtrhuje přelomovou událost: přechod celé výroby značky Prada z panenského nylonu na Re-Nylon, kterého bude dosaženo do konce roku 2021.

Společnosti adidas a Prada se také chystají oslavit inovativního ducha své nejnovější kolekce jedinečným digitálním prostředím, který zásadním způsobem spojí značky a jejich fanoušky. Ti budou vyzváni, aby se zapojili do tzv. metaversa společně se značkami adidas a Prada prostřednictvím společné tvorby na bázi open-source.

Kolekce adidas for Prada Re-Nylon bude celosvětově uvedena 13. ledna 2022 a bude dostupná v aplikaci adidas CONFIRMED a na adidas.com/prada.

Foto: Adidas

Obuv

V kolekci adidas for Prada Re-Nylon, která vychází z archivů značky adidas a následně je přetváří, vidíme, jak Prada mění legendární siluetu adidas Originals Forum.

Siluety adidas Originals Forum High a Low, které představují rovnováhu mezi luxusním řemeslným zpracováním a sportovní dokonalostí, povyšuje průkopnická textilie Re-Nylon značky Prada. Funkční a estetická identita adidas Originals Forum je pak hravě přetvořena pomocí odnímatelných minipouzder Prada s charakteristickým smaltovaným trojúhelníkem této značky. Nová koncepce bot adidas Originals Forum, které jsou zároveň elegantní a provokativní, má také luxusní kožené detaily ve tvaru tří pruhů a překryvy na přední části chodidla, které zdůrazňují světově proslulé zkušenosti značky Prada se zpracováním kůže. Tenisky adidas for Prada Re-Nylon Forum High a Low jsou k dispozici v jednobarevných černých a bílých barevných provedeních a prodávají se v prémiových krabicích s vaky, na kterých jsou jasně rozpoznatelná loga obou značek.

Foto: Adidas

Konfekce a doplňky

V nabídce konfekce a doplňků se Prada zaměřuje na své vlastní modely a přepracovává je s ikonickou značkou adidas v provedení z textilie Re-Nylon. Kolekce zahrnuje teplákovou bundu adidas for Prada Re-Nylon, tepláky adidas for Prada Re-Nylon, svetr adidas for Prada Re-Nylon, bundu adidas for Prada Re-Nylon s kapucí a klobouk adidas for Prada Re-Nylon. Každý model je elegantní, inovativní a rafinovaný a je k dispozici ve dvou barevných variantách – černé s bílými pruhy a bílé s černými pruhy – s klasickým smaltovaným trojúhelníkovým logem Prada.

Foto: Adidas

Tašky

Kolekce adidas for Prada, která autenticky odráží designový jazyk značky Prada a zároveň spojuje DNA obou značek, obsahuje také sadu šesti profesionálně zpracovaných tašek. Tři větší tašky, které jsou nadčasovým vyjádřením firemních prvků značek adidas a Prada, zahrnují cestovní tašku adidas for Prada Re-Nylon, batoh adidas for Prada Re-Nylon a nákupní tašku adidas for Prada Re-Nylon. V nabídce menších tašek, které kombinují jedinečný luxus s funkční dokonalostí, najdete bandalír adidas for Prada Re-Nylon Bandoleer, mikinu s kapucí adidas for Prada Re-Nylon BP a ledvinku adidas for Prada Re-Nylon. Každý model ožívá díky spojení dvou nadčasových emblémů: charakteristických detailů tří pruhů adidas a kovového trojúhelníkového loga Prada.
Tagy:   , ,