Databáze rapové hudby spustila kampaň na HitHitu

Slova našich oblíbených rapperů v životě mnohdy určují směr, jakým se vydáme dál. Rap má vliv. Proto chce ostravský RAPZZZ TÝM pod vedením Professora Caase fanouškům rapu umožnit přehledně procházet historií a vývojem rapové tvorby a dát mladým lidem možnost vybrat si, jaký rap ovlivní je.

RAPZZZ je nezaujatou platformou spravující největší česko-slovenskou databázi rapové hudby. V rámci edukace, pořádá přednášky o rapové tvorbě na základních a středních školách. Od pondělí 17.6. 2019 spouští RAPZZZ tým crowdfoundingovou kampaň a chce získat 150.000 Kč, které budou využity na vybavení a rekonstrukci RAPZZZ Place – místa pro rapové umělce i fanoušky.

„Díky obrovské návštěvnosti databáze a skvělé odezvě na přednášky o rapu si jsem na sto procent jistý, že v tom musíme pokračovat. Je však časově náročné zvládat IT vývoj tak velkého portálu a zároveň každý měsíc navštěvovat desítky škol. Proto jsem dal dohromady RAPZZZ tým a sehnal prostory, kde můžeme makat. Jde taky o místo pro lidi v rapu, umělce i fanoušky. Aby se ale všechno rozběhlo co nejlépe, potřebujeme do začátku nějaký finanční support.”  říká Patrik aka Professor Cass, founder Rapzzz.

Jsme RAPZZZ
V prosinci 2017 spustil svépomoci Patrik databázi rapovyseznam.cz. Od té doby se databáze rozšířila o slovenskou scénu, začali se pravidelně pořádat přednášky o rapové hudbě a RAPZZZ se rozrostlo o čtyři lidi. Dnes, po dvou letech od prvního kroku, rekonstruuje prostory v centru Ostravy a připravuje RAPZZZ Place. Kromě toho stále vyvíjí databázi rapu a to jak po obsahové tak funkční stránce. Přednášky o rapu s názvem ,,Rap je Art” probíhají každý den a to především na ZŠ a SŠ. O vývoji, vlivu i uměleckých kvalitách rapu přednáší Professor Cass.

,,V každé navštívené třídě zhruba 80% žáků poslouchá rap. Je skvělé si každý den povídat s mladými lidmi o tom, co je fakt baví nebo nebaví. Někdy na přednáškách zažívám taky dost silné momenty. Rap totiž může fungovat jako deníček a jsou děti, které mají spousty trápení, ze kterých se potřebujou vyzpovídat. No a ve mě vidí někoho, kdo je otevřený jejich příběhu. Toho si vážím.”

RAPZZZ Place – Hudební klub & RAPZZZ Showroom

Místo, kde si můžeš jen tak přijít pokecat o rapu, prohlédnout nejnovější rapový merchandise a poslechnout oblíbenou hudbu. Zároveň má prostor začínajícím umělcům dávat větší oporu v jejich tvůrčím růstu.
Tagy:   ,