Snímek „Do větru“ čeká poslední fáze výroby

Snímek Do Větru režisérky Sofie Šustkové se posouvá do poslední výrobní fáze. Po loňském letním natáčení v Řecku a po letošních dotáčkách film již prošel střižnou a momentálně se dokončuje jeho zvuková a obrazová postprodukce. Hudbu pro film složil Mikuláš Růžička z kapely PIANO a Republic of Two. Dokončení filmu můžete aktuálně podpořit prostřednictvím crowfundingové sbírky na Hithit.com.

Příběh o jachtařských sourozencích Matyášovi a Natálce v podání Matyáše Řezníčka a Jenovéfy Bokové, kteří utekli z domova do Řecka, a nově příchozím dokumentaristovi Honzovi v podání Vladimíra Polívky, otevírá během jejich společné plavby kolem řeckých ostrovů téma svobody, ale odpovědi na nastolené otázky režisérka nechává hlavně na divácích.

„Můj film je o normálních lidech z normálně situovaných rodin, jejichž život plynul zatím docela snadno, ale i tak se musí vyrovnávat s mnoha vnitřnímu problémy, se zodpovědností a dalšími aspekty dospělosti.  Ale hlavně chci diváky vzít na moře a na plachetnici. Snažila jsme se o to, aby byl film co nejvíce autentický, a proto jsme natáčeli celý film reálně na moři, na plážích a v řeckých exteriérech, v létě, v horku, ve vlnách a ve větru, což bylo pro štáb i pro herce extrémně obtížné a mnohdy nastávaly vyloženě nebezpečné situace.“

Producenti filmu Lucie Šustková a Michal Nýdrle ze společnosti CARTEL Productions s.r.o. museli tedy přijmout nejen fakt, že se film natáčel v cizině, ale i nezvyklé realizační podmínky na moři a na plachetnicích. Herci Vladimír Polívka, Jenovéfa Boková a Matyáš Řezníček se koupali ve dne s medúzami, v noci ve vlnách, plachtili, často čelili nevyspání a únavě, ale zažili i příjemnou atmosféru letního Řecka, kterou se snažili do filmu přenést.

„Při přípravě mi pomáhalo mnoho lidí, ale při realizaci samotné už to bylo jen na mně, na hercích a štábu. Jsem nadšená z toho, jak talentované lidi jsem do filmu obsadila a jak úžasně se dokázali vžít do role jachtařů, “ říká Sofie Šustková. „A stejnou radost mi udělala i Mikulášova filmová hudba, která film dotvořila. Pro začínajícího tvůrce je opravdu hodně těžké sehnat finance, takže jsme se museli neustále vyrovnávat nejen s extrémními podmínkami, ale i s omezeným rozpočtem. Naštěstí moře, vítr a slunce jsou ještě pořád zadarmo. Doufáme, že film dokončíme a dokážeme dostat do kin i s pomocí sbírky na Hithitu, která momentálně probíhá. Přejeme si, aby výsledkem byl film, který bude mít úspěch na festivalech a hlavně u diváků.“

Film Do Větru by měl jít do kin 5. dubna 2018. Samozřejmě jen za předpokladu, že se vše povede podle plánu. Pokud se rozhodnete film podpořit prostřednictvím sbírky na Hithit.com, můžete se těšit na některé z atraktivních odměn. Na výběr je například soundtrack, speciální či soukromá projekce filmu, účast na premiéře nebo venčení s Vladimírem Polívkou.

www.dovetru.com

FB: https://ww w.facebook.com/dovetrucom/