Cvičení, které vylepší nejen postavu, ale i fyzičku

Lidské tělo se během stovek tisíc let evoluce vyvinulo tak, aby chodilo, nosilo či házelo předměty nebo šplhalo a všechny tyto základní a přirozené pohyby vykonávalo v trojrozměrném prostoru. Železná koule tento vývoj respektuje a proto je trénink v ní zaměřen na rozvoj základních fyzických kvalit jako je síla, výbušnost, kondice či vytrvalost – tak, abyste mohli chodit, nosit, házet nebo šplhat s energií, bezbolestně a po celý život.

Přirozený pohyb

Trénink s volnými váhami, jako jsou železné koule, respektuje povahu toho, jak nás příroda vymyslela. Právě proto v Železné kouli žádnou fitness mašinu nenajdete. Cvičí se s kettlebellem, olympijskou činkou, jednoručkami, na hrazdách nebo gymnastických kruzích a to vždy podle systematických tréninkových plánu pod dohledem trenéra. Vždy se klade důraz na všestranný tělesný a pohybový rozvoj, nejen na pumpování svalů. Cílem tréninku je přenos nabytých fyzických kvalit do reálného scénáře – každodenního života či sportu – a také dlouhodobá udržitelnost kvalitní fyzické kondice.

Železnou kouli založil před osmi lety Michal „Radar” Vrátný, který o ni s nadsázkou říká, že je fitkem pro pražskou kavárnu. V Kouli, která se postupem času stala lovebrandem, působí jako šéfinstruktor, content manager, idea maker a nosič ručníků. Vedle toho skáče s padákem, lítá v tunelu, kajtuje, cestuje, hraje na bicí nebo na Playstationu.

Zpátky do školy

V Železné kouli funguje systém tříd a místním klientům se tu říká studenti. Pokud se přidáte do týmu, vždy budete přesně vědět, kdy máte přijít a s jakým koučem se na svých hodinách setkáte. Cvičit budete podle jasně daného plánu připraveného na míru své momentální kondice. Při cvičení ve skupině si rychle uděláte nové parťáky, se kterými se budete vzájemně motivovat (nebo chodit po tréninku na pivo).

Pokud chcete víc než jen nafutrované svaly, s jakými se borci z fitka předvádějí před zrcadlem, zkuste Železnou kouli. Kromě svalů a hezké postavy získáte i skutečně funkční tělo, na které se můžete spolehnout i mimo stěny tuctových činkáren.