7 důvodů, proč vyrazit do Livigna ještě tuto zimu

Neradi kličkujete mezi ostatními na svahu a stojíte nekonečnou řadu u lanovky? Máme pro vás tip – jeďte lyžovat na jaře do Livigna. To ale není jediný důvod, proč se sem vydat ještě tuto sezónu. Jarní lyžovánív Livignu má spoustu výhod. Více sluníčka, méně lidí, teplejší počasí, a přesto stále perfektní sníh. A navíc se skipassem zdarma.

Skipass zdarma

I když začínají na stromech rašit první květy, zimních aktivit se nemusíte ještě vzdávat. V Livignu se bude lyžovat až do začátku května. Současně v termínu od 7. 4. do 1. 5. 2018 při rezervaci min. 4 nocí v partnerském hotelu či 7 nocí v partnerském apartmánu dostanete skipass zdarma. Přehled ubytování naleznete na stránkách livigno.eu.

Více slunce, méně lidí

Přestože se Livigno při své nadmořské výšce 1816 m pyšní vysokým počtem slunečných dní po celý rok, zasněžené alpské vrcholky zalité jarním sluncem mají neopakovatelné kouzlo. Do příjemných hodnot se rovněž dostávají venkovní teploty, a tak je pravděpodobné, že si z hor domů přivezete i pěkné bronzové opálení. Vzhledem ke končícím jarním prázdninám si můžete areály Mottolino a Carosello 3000, ležící po obou stranách údolí a nabízející až 115 km sjezdovek, užít mnohem více a bez tlačenic. I tak na vás čeká perfektně upravený sníh s ideálními podmínkami.

Lyžování při východu slunce

Areál Carosello 3000 vedle zbrusu nové 3 km lanovky San Rocco nabízí těm, co si rádi přivstanou, nezapomenutelný zážitek – lyžování při východu slunce zakončené nejlepší italskou snídaní v restauraci Costaccia. Oproti zimním měsícům se nemusíte bát velkého mrazu a dosytosti si vychutnat volnou sjezdovku lesknoucí se v prvních slunečních paprscích. Ranní lyžování můžete vyzkoušet každé úterý a čtvrtek od 7.00 do 8.30 hod. až do 5. dubna.

Odpočinek v aquaparku

Relax a vodní hrátky si užijete v nejvýše položeném vodním centruv Evropě, Aquagranda Active You, ve kterém najdete sauny, turecké lázně, výřivky, bazén se slanou vodou, plavecký bazén a tobogány pro děti i masáže.

Bezcelní zóna

Livigno, ležící na hranici se Švýcarskem, je poslední bezcelní zónou v rámci EU, která zaručuje bezkonkurenční ceny značkového oblečení, parfémů, pohonných hmot, lihovin aj.

Spousta aktivit a zábavy

Kromě lyžování si zde můžete dopřát i spoustu jiné zábavy. Vyzkoušejte jízdu na fat bikách – speciálních kolech přizpůsobených jízdě na sněhu, nebo výlety po okolí v koňském sedle, zajezděte si na skútru nebo si půjčte sněžnice. Kromě toho je Livigno plné akcí v každém ročním období a jaro není výjimkou. 24. a 25. března budete mít možnost sledovat najedou dvě soutěže na sněhových skútrech – italský národní šampionát a Central Europe Snowcross Trophy. V dubnu od 16. do 19. bude Livigno patřit handicapovaným sportovcům, kteří změří síly na „speciálních olympijských hrách”, při nichž otestují svou zdatnost v běžeckém lyžování, triatlonu a sáňkování.

Skvělé jídlo

Do Itálie se často jezdí kvůli dobrému jídlu. Livignská kuchyně je ovlivněna Švýcarskem, s nímž se pojí tradiční vůně po bylinkách, sušeném masu a sýrech. Všem delikatesám už několik let kraluje legendární bresaola, na kterou narazíte na každém rohu. Nejrůznější sýry nebo prvotřídní alpské mléko můžete ochutnat přímo u zdroje, v mlékárně Latteria di Livigno. Rozhodně byste měli vyzkoušet nejlepší bombardino na světě, protože právě odtud tento teplý horký nápoj pochází.
Tagy: