Orionova nová deska bude hudebně úplně jinde. Přesvědčte se videoklipem k prvnímu singlu

Singl je součástí nově připravovaného alba Teritorium III, které vyjde 28. října. Ve videoklipu Famous s ním účinkuje česko-americký hudebník a skladatel Ondřej Pivec, producentem je Mike Trafik. „Papa Ori“ v singlu reflektuje na svoji skoro třicetiletou kariéru legendy českého rapu, a oznamuje posluchačům, že ještě rozhodně neplánuje skončit. „Takovou desku od něj nikdo nečeká. Hudebně je úplně jinde,” shrnuje jeho producent Mike Trafik.

Jeden z otců zakladatelů českého rapu Michal Opletal, známý pod pseudonymem Orion, vydává nový videoklip k singlu Famous. Ten je první ochutnávkou z jeho připravovaného alba Teritorium III. Opletal, který v 90. letech spoluzaložil hip-hopovou skupinu PSH, jej po 6 letech znovu vydává samostatně. Vyjít by mělo 28. října.

Ve videoklipu Famous, na kterém účinkuje spolu s hudebníkem a skladatelem Ondřejem Pivecem, oznamuje fanouškům, že s hudbou ještě neplánuje skončit – i když už podle svých slovzametá síň slávy.” V podobném duchu se ponese i celé jeho album, jež z velké části produkuje další člen skupiny PSH Mike Trafik. „Rádi bychom společně s Trafikem navázali na moje předchozí solo alba Teritorium I. a II. z let 2003 a 2005. A dali tím najevo, že i v roce 2021 děláme stále svůj shit,” vzkazuje Orion. “Pro ty chytřejší to znamená, že jsem stále minimálně stejně ortodoxní hovado, co miluje game. A že sound toho alba je nejenom dnešek, ale i minulost a budoucnost,” dodává.

Že se s posledním albem umělec jeho energií vrací na začátek svojí kariéry, potvrzuje i Mike Trafik, který je jeho výkonným producentem už 18 let. “Jsem přesvědčen, že takovou desku od něj nikdo nečeká. Hudebně je úplně jinde,” popisuje. S Orionem na desce pracovali asi rok a půl, představí v ní řadu hudebních hostů – včetně těch, kteří nehrají jen hip-hop. Jak říká Michal Opletal, ve svém osmém samostatném albu už si nepotřebuje nic dokazovat, ani vydělávat peníze. “Takže to hlavní, o co mi jde, je dobrej song. A tam je vždycky velice nejistý, jestli to něco hodí. A když už jo, tak to jde zpátky do hry a o tom je album,” dodává.

Foto: Wiseguys