Komiksová revoluce Nanits odstartovala

Dlouho očekávaná první kapitola komiksu kluků z dílny Nanits Universe už je venku. Proč mluvíme o revoluci? Pokud jste se dodnes setkali s nějakým digitálním komiksem, nejspíš vám jeho podoba oproti tomu klasickému tištěnému připadala poněkud sterilní, nepřinášející nic nového. Nebo naopak byla příliš složitá a nutila vás k mnoha interakcím. A právě v tomto dílo Nanits mění všechna dosavadní pravidla.

„Při čtení komiksu si budete připadat, jako kdybyste četli film. Je to tak především díky naší technologii, která posouvá digitální komiks na úplně novou úroveň,“ říká spoluzakladatel a autor světa Nanits Chronicles Robert Kaločai.

Kluci zrušili klasické stránkování a nahradili ho jednoduchým scrollováním, díky kterému má čtenář možnost lépe si vychutnat detailně propracované kresby a nechat se unášet efekty vytvářející prostorovou hloubku. Tematicky jde o futuristickou ságu, která čtenáře přenese do světa ovládaného farmaceutickou společností a proti ní bojujících hrdinů ze Země a Marsu. Naprosto revoluční je pak i to, že celý příběh doprovází hudba. Ta je skládaná unikátně pro každý díl a mění se podle jednotlivých scén.

Kromě samotného komiksu, jehož svět bychom mohli zasadit do stylu kyberpunku, nabízí Nanits Chronicles také vlastní editor, ve kterém si mohou všichni komiksoví nadšenci zkusit velice jednoduše vytvořit své vlastní dílo. Komiksová aplikace Nanits Chronicles je ke stažení na Appstore či Google Play.

Pokud máte zájem podívat se více pod pokličku tohoto nového projektu, sledujte https://www.facebook.com/nanitsofficial nebo nanitschronicles.com.