Prague Burlesque: seriál Vox Box odkrývá jejich tajemství

Kabaretní soubor Prague Burlesque uvádí seriál Vox Box, v němž odhaluje soukromí svých členů. Ti už od vyhlášení nouzového stavu přišli o několik desítek vystoupení. Pátek 1. 5. je poslední den, kdy je můžete podpořit zakoupením lístku v rámci projektu Představení o ničem.

Prague Burlesque, to je dvanáct účinkujících v unikátní show, na které se stály fronty. Představení ve vinohradském Royal Theatre byly pořád plné. Nebylo to jen divadlo, tanec, zpěv a komedie, ale všechno najednou. Barevné kostýmy, výjimečná show, působivý šarm, rozpustilá atmosféra, prostě burleska. Pokud jste tam byli, tak víte. Pokud ne, hrozí, že už je ani neuvidíte. Možná o ní slyšíte poprvé, protože se nikde nepromovala. Nemusela – představení byla vyprodaná a všechno šlapalo.

Pak někdo vypnul světla. Cvak. Nouzový stav. Tma. K dnešními dni Prague Burlesque přišli o padesát vystoupení a světlo na konci tunelu není. Kužely lamp vyhasly nejen na pražském pódiu, ale také ve Varšavě a v Krakově, kde soubor pravidelně vystupoval. Producent a konferenciér Sonny Vargas, hlavní hvězda Miss Cool Cat, drag queen Hayley the Strange, okouzlující Lady Mousellyca, zpěvačka Kaia Brown, komik Lukáš Vychopeň, šest charakterních tanečnic, choreografové, osvětlovači, barmani i uvaděči, těm všem se přestal točit svět. Show s názvem Supersonic Women inspirovaná soubojem odvážných žen v nadzvukových stíhačkách nyní čeká na obnovenou premiéru, která nepřijde dřív jak podzim. Co bude do té doby, nikdo neví.

Ale burlesky to nevzdávají. Chtějí bavit, a tak představují seriál Vox Box, který odkrývá soukromí jednotlivých členů souboru. Vox Box je kouzelná krabice, díky níž se můžeme podívat do hlavy každému, kdo si ji odváží nasadit. Postupně bude kolovat od hlavy k hlavě a věrným fanouškům stejně jako nezasvěceným se odkryjí věci, o nichž se i za oponou mluvilo šeptem. Členové souboru Prague Burlesque se před svými diváky odhalují a současně doufají, že jejich divadlo nezanikne. K vidění je buď na facebooku Prague Burlesque nebo na vimeo kanálu.

Deus ex machina se snáší shůry v podobě projektu Představení o ničem. Lidé ochotní podpořit české divadelní soubory si mohou koupit virtuální vstupenku v libovolné ceně od 20 do 5000 korun, která udrží jejich oblíbené umělce při životě. Akce končí 1. května.

Více se dozvíte zde: goout.net/cs/divadlo/prague-burlesque-predstaveni-o-nicem/amjpf/+eohjq/