Doplňte nemocnicím čerstvou šťávu. Vitamínová injekce pomáhá zdravotníkům

Po loňském úspěchu spustila síť ovocných barů Fruitisimo opět akci #vitaminovainjekce na podporu zdravotníků v první linii po celé České republice. Podporu pro výrobu a rozvoz ovocných šťáv vybírá prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit a rozdala již více než 1 300 kusů drinků plných vitamínů z ovoce a zeleniny.

„Věřili jsme, že to již nebude potřeba, ale situace v nemocnicích je znovu kritická a zdravotníci, kteří se starají o nemocné si zaslouží naši podporu. Víme přímo od nich, že naše vitamínové drinky jsou pro ně vzpruha na dlouhé směně a zároveň dodávají vitamíny a živiny, které při své práci potřebují,“ vysvětluje Jan Hummel, většinový vlastník Fruitisimo.

Aby se vitamíny dostaly k co největšímu počtu sester a lékařů může každý přispět částkou od 100 korun až po 25 tisíc korun. Co stokoruna, to dva půl litry čerstvé ovocné šťávy. „Neuplynulo ani 24 hodin a přesáhli jsme na Hithitu cílovou částku 250 tisíc korun. Díky tomu už dnes můžeme vyrábět #vitaminovainjekce a rozvést je tam, kde jsou nejvíce potřeba,“ dodává Jan Hummel. Už přes 1 300 kusů #vitaminoveinjekce v podobě čerstvých ovocných drinků bylo doručeno například do Fakultní nemocnice Ostrava, Městské nemocnice Roztoky, Nemocnice Kralupy, Nemocnice Kladno či Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Projekt #vitaminovainjekce vznikl v březnu 2020 jako reakce na přetížené zdravotnictví. Díky lidem a partnerům projektu se Fruitisimu za rok podařilo realizovat pomoc v hodnotě více než 1 milion korun a rozvézt tak lékařům, zdravotním sestrám a dalším zdravotníkům na 22 900 lahví s čerstvými ovocnými šťávami.

Crowdfundingová kampaň běží až do 26. prosince, do té doby tak každý může přispět na Hithitu a zvýšit počet zdravotníků, kterým bude doručena čerstvá ovocná šťáva.

Foto: Fruitisimo
Tagy: