Kopfstein: Sedmé místo je zklamání, bojujeme dál

Petr Kopfstein v seriálu Red Bull Air Race bodoval i šestém závodě a v portugalském Portu udržel páté místo průběžného pořadí mistrovství světa. Před více než půlmilionem fanoušků, kteří sledovali závod, znovu pronikl mezi osmičku nejlepších, kde ho bohužel zastavil Američan Kirby Chambliss.

Druhá sezona Petra Kopfsteina mezi nejlepšími piloty světa pokračuje, jak by před ní málokdo tipoval. Z Portugalska odjíždí s dalšími body za sedmé místo a v nádherném závodě nad řekou Douro si udržel kontakt s nejlepší trojkou, na podium po závodě v Portu ztrácí čtrnáct bodů, přičemž piloty Red Bull Air Race čekají ještě dvě zastávky.

Karlovarský pilot celý víkend létal vynikající časy. Z kvalifikace šel do závodu ze čtvrtého místa, což mu v Round of 14 přiřadilo Francouze Nicolase Ivanoffa. Český závodník mu nadělil téměř půl vteřiny a v klidu postoupil do dalších bojů.

V nich narazil na jednoho z nejtěžších soupěřů, jakého mu los mohl přidělit, dosavadního lídra šampionátu Kirbyho Chamblisse, na kterého Petr bohužel nestačil a jeho cesta skončila ve čtvrtfinále. “Nezastírám zklamání, doufali jsme v postup do finále, ale Chambliss má letos skvělou sezonu. Bohužel jsem zvolil příliš konzervativní stopu, což nás stálo postup. Bojů o bednu se ale nevzdáváme a bojujeme dál,” říká Petr Kopfstein. “Martinovi gratuluju k vítězství,” vzkázal Martinu Šonkovi, který v Portu vyhrál a posunul se do čela šampionátu.

Šance získat další body bude mít Petr Kopfstein už za čtrnáct dnů na okruhu v německém Lausitzringu. Pro české fanoušky je to vynikající příležitost vidět na vlastní oči atraktivní závod, ve kterém piloti létají téměř čtyř set kilometrovou rychlostí jen několik metrů nad zemí. Okruh leží pouze 130 kilometrů od českých hranic.

Poslední závod se koná v polovině října ve Spojených státech na ikonickém okruhu v Indianapolis.