Nová kniha radí, kam v Česku vyrazit za vodním dobrodružstvím

Často si nejen v létě lámete hlavu nad tím, kam vyrazit na výlet a spojit to s dobrodružstvím u vody? Poradí vám unikátní průvodce Putování za vodou sestavený Markem Síbrtem, který představuje zajímavá místa a lokality v Česku spojené s vodou. Na zhruba 200 stranách knihy v pevných deskách je popsáno asi devadesát výletů podél vodních toků, výprav k přehradám, rybníkům nebo dalším zajímavým místům spojeným s vodou. Kniha je vybavena bohatou fotodokumentací a jednotlivé výlety zahrnují také itinerář s trasou pomocí QR kódu. Čtenáři mají záruku zasvěceného a poutavého ztvárnění, které vychází z toho, že všechna místa autor osobně navštívil a své zážitky zaznamenal jak slovy, tak fotografiemi. Kniha bude v prodeji během května, ale již nyní si ji lze exkluzivně předobjednat na Hithitu.

Foto: archiv autora

Kniha chce ukázat, že putování za vodou může být dobrodružstvím, které kromě samotného vodního prvku reflektuje příběh daného místa z hlediska společenských a historických reálií, ducha a atmosféry daného místa. Cílem je zvednout ty, kteří v sobě cítí touhu objevovat krásná místa spojená jakýmkoliv způsobem s vodou, z gaučů a pohodlí domova. Přesvědčit je, že by měli vyrazit je prozkoumat, protože je čeká řada nezapomenutelných zážitků a dojmů z míst, o jejichž existenci třeba ani neměli tušení. „Výsledná publikace nakonec vypadá poněkud jinak, než jsem zpočátku zamýšlel. Je rozsáhlejší, obsahuje větší množství tipů, kam je dle mého názoru zajímavé k vodě vyrazit, než jsem měl původně v plánu. Není konzistentně turistická, protože v řadě případů je spíše sumářem působivých míst spojených s vodou, než typicky výletnickou příručkou s itinerářem daných tras,“ vysvětluje autor knihy Marek Síbrt.

Foto: archiv autora

Kniha je strukturována do kapitol dle jednotlivých regionů naší země. Pozornost je věnována zajímavým místům a lokalitám, které autor navštívil. Rozprostření je tedy geograficky nerovnoměrné podle zajímavosti a zážitků autora. Kniha reflektuje známá a turisticky navštěvovaná místa s těmi, která stojí poněkud stranou zájmu, ačkoliv nabízejí úchvatné a působivé zážitky. Upozorňuje na krásná místa, která jsou často stále ještě širší veřejnosti neznámá a zůstávají neobjevena. „Různým regionům naší země je věnována rozdílná pozornost. Není v tom primární záměr. Prostě jsou popsána místa, která jsem měl možnost navštívit a přišlo mi zajímavé o nich podat zprávu a předložit je jako možnou variantu místa, které stojí za to navštívit. Doufám, že řada dalších mě v budoucnosti čeká a třeba najdou zhmotnění v pokračování. Plánů je mnoho, energie a času vždy méně,“ popisuje Síbrt.

Foto: archiv autora

Publikaci Putování za vodou si lze již nyní objednat skrz crowdfundingovou sbírku na Hithitu, kde na přispěvatele vedle samotné knihy čeká i celá řada dalších zajímavých odměn. Všechny nadšené výletníky zaručeně nadchne možnost zakoupení vodního dobrodružství s autorem knihy. Milovníci umění pak ocení možnost nechat si vytisknout vybrané fotografie z publikace.

Projekt je možní podpořit na platformě www.hithit.cz zde.
Tagy: