Podpořte vydání velikonočního kalendáře Pavla Kantorka

Pavel Kantorek se u nás proslavil především jako skvělý kreslíř a humorista. Jeho tvorbu se už nějaký čas snaží přiblížit školicí a kulturní centrum InGarden. To aktuálně připravuje další, již tradiční velikonoční kalendář a následnou výstavu vtipů. V letošním roce jde o kalendář Pro kočku s překvapením, kde budou použity nově objevené kresby Pavla Kantorka. K zakoupení je už v tuto chvíli na Hithitu.

Hlavním cílem tohoto projektu je dodržení tradice velikonočního kalendáře, tak jak si to Pavel Kantorek přál, zavzpomínání na Pavla a také propagace díla tohoto světově uznávaného kreslíře a výborného člověka. „Část vybraných peněz nám pomůže připravit podklady a vydat kalendář Pro kočku s překvapením. Zbytek peněz bude využit na uspořádání tradiční jarní výstavy v prostorách InGarden v květnu 2019, pro kterou budou zpracovány další poklady z krabice,“ vysvětluje Barbora Horešovská z InGarden.

Kalendář bude obsahovat 12 otočných listů a bude vytištěn na křídovém papíru. V nově objevených kresbách z krabice bude průvodcem roku tradiční Pavlova kočka v netradičním spojení se znameními zvěrokruhu. Již před dvěma lety dostal spolek InGarden od rodiny Pavla Kantorka ke zpracování krabici skic, náčrtů, studií a originálů vtipů. Pro letošní kalendář se v těchto pokladech z krabice podařilo najít vcelku neobvyklé obrázky.

Projekt lze nyní podpořit prostřednictvím crowdfundingové sbírky na portálu Hithit.cz, kde je kromě kalendáře připravená i celá řada dalších zajímavých odměn. Přispěvatelé si mohou zakoupit třeba katalog vtipů Psi a jiná zvířata, pozvánku na výstavu, grafiku na zeď či originální kresbu Pavla Kantorka. „Pokud se chcete aktivně podílet buď na výstavě, či na skladbě kalendáře, je pro vás připravena i bonusová odměna Partner kalendáře, či Partner výstavy,“ doplňuje za InGarden Barbora Horešovská.
Tagy: