Kam na koncert o víkendu?

Další víkend už je skoro tady. A s ním samozřejmě i spousta zajímavých virtuálních akcí. Jestli si chcete dopřát pořádnou dávku hudby všech možných žánrů, nechte se inspirovat našimi tipy. Na programu bude třeba i osmihodinový Art Maraton, DJs live sety nebo koncerty Vypsané fiXy, Muchy či Jena.

Díky Art Maratonu se v pátek 24. dubna po více než měsíci opět na několik hodin otevřou dveře pražského Paláce Akropolis. Během osmihodinového programu se tu na jevištích obou sálů představí více jak dvacítka umělců, jejichž tvorbu budou diváci moci sledovat online z pohodlí a bezpečí svých domovů.Koncertní část bude věnována kapelám a hudebním projektům, mezi které patří Cocotte Minute, Kittchen, Bratři, Never Sol, Clarinet Factory, Bára Zmeková, Malé zvíře a Moonspotter.

Headlinerem bude nu-metalová kapela Cocotte Minute. Bude zajímavé sledovat, jak pojme komorní atmosféru vyprázdněného Paláce Akropolis, která se jinak při každé návštěvě těchto prostor těší vyprodanému sálu.Tato vyhlášená klubová kapela kvůli současné situaci nestihla dokončit svoji tour s kultovním debutem CZEKO, který na podzim oprášila po patnácti letech.„Vražte už teď kefíry na mrazák, protože f pátek to bude zllej mejdan! Naše světově proslavená chráněná dílna ve 21:00 vyšvihne nejjemnější výběr z našich ikonických ploužáků!”, dodává k setu frontman Zeller.

Mimo to bude hudební maraton probíhat i na dalších kanálech. V pátek bude z brněnské Káznice v rámci akce Káznice LIVE od 20.00 koncertovat svérázná zpěvačka Nikola Mucha, která ve své tvorbě kombinuje punk, rock, folk, někdy i s příměsí reggae. „Trošku se toho formátu děsím. Kamera je totiž neúprosnější než vrstva ožralých teenegarů, kteří mi pro samou lásku odpouští všechny moje pravidelný chyby. Takhle všichni z pohodlí svých domovů můžou vidět, jak jsem nemožná. Umožnila jsem dokonce veřejné komentáře, které se budou promítat za mnou. Jojo, měsíc a půl v karanténě a už nemám ani špetku hrdosti. Těším se,“ říká Nikola Mucha.

Zahálet nebude ani zpěvák Jen, který pro své fanoušky pravidelně virtuálně koncertuje již od začátku stavu nouze. Koncertovat bude tentokrát v neděli od 18.00 v rámci projektu Koncert pro 10 milionů, kde ve stejný večer vystoupí i operní zpěvačka Ester Pavlů. „Jsem rád, že jsem se stal součástí tohoto zajímavého projektu. Můžete se těšit na několik akustických písniček. Během karantény je intenzivně trénuju. Bude to zase něco jiného, než hraju při klasických koncertech,”láká na koncert Jen. Pravidelné live streamy koncertů svým příznivcům dopřává i kapela Vypsaná fiXa, která to v neděli od 18.30 rozbalí v kompletní sestavě online z Pardubic. Hrát bude celou desku dle finálního výběru fanoušků.

Na své si přijdou i fanoušci elektronické muziky. Té bude v pátek dostatek na rádiu Expres FM, kde v rámci nového pořadu Starmix Special DJs hrají přímo ve studiu. „Dalším hostem Starmixu bude už tenhle pátek dlouholetý DJ, producent a promotér Lukáš Hulan, který stojí za pražským labem „nightpunk“. Do studia dorazí v 21.00, aby vám pustil pár tracků ze svých začátků a něco k nim řekl. Po 22.00 si pak poslechnete i jeho současný zvuk v hodinovém kontinuálním mixu,“ říká k pátečnímu programu Radek „Groovyluvah“ Honc z Expres FM.