Fenomén sugarbabes: proč láká čím dál víc českých dívek?

Ráj pro zlatokopky i pro studentky hledající snadnou brigádu. I tak by se daly popsat internetové seznamky, které stále častěji nabízí mladým dívkám, že jim najdou sponzora, milionáře, nebo jak se jim obecně říká „sugardaddyho“.

Tenhle fenomén je v zahraničí populární už několik let. U nás se o něm ale stále moc nemluví. Na internetu si krásné, mladé dívky hledají bohaté a zajištěné muže, kteří potom zaplatí vše, co jim na očích vidí. Od drahých kabelek, šperků a oblečení až po luxusní auta nebo dovolené. Měsíční kapesné je samozřejmostí. A co za to dívky nabízí? I když se na všech webech, které sugarbaby, jak se dívkám také přezdívá, s jejich sponzory spojují, píše, že se nejedná o zprostředkování sexuálních služeb, je víc než jasné, že za milý úsměv slečny tenhle luxus opravdu nemají.

To potvrzuje i Kristýna (22), která v Praze studuje vysokou školu. Než aby kombinovala školu s prací, rozhodla se zvolit jednodušší způsob, jak přijít k penězům. “Na začátku jsem si chtěla najít normální brigádu při studiu. Nic ale nebylo podle mých představ, pokud jde o finanční odměnu. Pak mi ale spolužačka ukázala seznamku HledamSponzora.cz, na které byla ona sama už nějakou dobu zaregistrovaná a měla to jako normální, pravidelný měsíční příjem. Vždycky tam našla muže, který si ji vydržoval a měla tak všechno, co si přála. A já to chtěla taky,” říká Kristýna.

I když to není práce, kterou by se asi zrovna chlubila svým rodičům nebo kamarádkám, její měsíční kapesné je na úrovni platu ne jednoho ředitele. Když se k tomu připočtou luxusní dárečky z Pařížské, šlo by za to koupit pomalu i malý byt. A jak sama Kristýna přiznává, mužskou společnost a pozornost měla vždy ráda a teď za to navíc dostává ještě slušně zaplaceno.