V Bellevue se připravují na kuchařské hvězdné války

Massimiliano Musso

Restaurace Bellevue se připravuje na jarní souboj šéfkuchařů Star Wars, letos již po deváté. Zákazníci budou moci porovnat kuchařské umění dvou držitelů michelinské hvězdy od 9. do 13 dubna. Letos se utkají Ital Massimiliano Musso a Francouz s libanonskými kořeny Alan Geaam.

V Bellevue se utkají dva slavní šéfkuchaři, oba shodně držitelé michelinské hvězdy. Dvojnásobný vítěz Star Wars v Bellevue Ital Massimiliano Musso bude vařit po boku neméně zkušeného francouzského soupeře Alana Geaama.

Ital Massimiliano Musso není v Bellevue žádným nováčkem, pozvánku do hvězdného souboje přijal již po třetí. Massimiliano je šéfkuchařem rodinné restaurace Vittoria v oblasti Piemonte.  Svoji lásku k vaření zdědil po své matce a babičce, taktéž úspěšných kuchařkách. Držitelem michelinské hvězdy je od roku 1997. Massimiliano je velkým zastáncem italské kuchyně, potrpí si na lokální suroviny a proslulý je také využíváním jedlých květů.

Alan Geaam

Jeho oponentem se letos stane Alan Geaam. Ten vlastní v Paříži celkem čtyři restaurace, ale zkušenosti sbíral po celém světě. Pochází z Libanonu, studoval v USA, své kuchařské dovednosti dále sbíral také v Libérii, Itálii a nějakou dobu působil i u nás v České republice. Nejvíce ho však vždy lákala Francie a místní kuchyně. V Paříži začínal před 24 lety jako pomocná síla v kuchyni, kde po nocích myl nádobí. Jednoho dne se zranil šéfkuchař a Alan jej musel zastoupit. Tento odvážný krok mu doslova změnil život – začal vařit a hosté ho milovali. V jeho pokrmech se vždy snoubí kombinace chutí ze všech koutů světa. Restaurace nesoucí jeho jméno „Alan Geaam“ získala svou první michelinskou hvězdu v roce 2018.

Souboj hvězdných válek v Bellevue spočívá v tom, že oba hostující šéfkuchaři uvaří stejné pětichodové menu. Hosté postupně vše ochutnají a poté budou nejen hádat, které jídlo je od kterého šéfkuchaře, ale jednotlivé pokrmy také oznámkují. Po týdnu se všechny body sečtou a menu vítěze se po nějakou dobu zařadí do stálé nabídky restaurace Bellevue.

Který ze dvou šéfkuchařů vrcholné gastronomie uvaří v Bellevue lépe? Přijďte o tom v dubnu rozhodnout i vy.
Tagy:   ,