10 důvodů, proč je carsharing nový trend, který byste měli vyzkoušet

Už jsme se naučili půjčovat si kola nebo pronajmout si na pár dní něčí byt. Tak proč nezačít i s auty? Přečtěte si deset důvodů, proč je to ta nejlepší věc, kterou můžete udělat pro sebe i druhé.

1) Šetřím planetu

Na naší malé planetě žije hodně lidí a všichni si za posledních sto let zvykli na způsob života a spotřeby, který nemůže vydržet. Proto se čím dál více lidí zabývá tzv. cirkulární ekonomikou, tedy systémem, který zajišťuje, že se věci budou používat opakovaně. A nejlíp můžeme začít právě s půjčováním aut. Auto stojí hodně peněz na to, aby jen tak někde stálo. Přitom málokdo potřebuje auto opravdu vlastnit. Většinou se hodí jenom v určitých chvílích. Tak proč neušetřit výdaje i planetu tím, že se rozhodnete auto nevlastnit a pouze si ho občas půjčit?

2) Zapůsobit na dívku

Jedete se svou (snad budoucí) přítelkyní na první výlet mimo Prahu? Udělejte to stylově. Holky mají rády komfortní cestu v drahém autě, tak proč jim to jednou za čas nedopřát? Navíc vy si to užijete ještě víc.

3) Na služební cestu

Musíte na služební cestu a společnost, pro kterou pracujete, nemá momentálně volné auto? Místo lístku na vlak si nechte proplatit cestu s HoppyGo.cz. To samé platí pro majitele firmy – už nemusíte kupovat firemní vozy, stačí zaměstnancům podle potřeby auto pronajmout.

4) Každý týden novým autem

Taky jste vždycky v létě chtěli vyzkoušet jízdu kabrioletem? A co ten sporťák, na který občas koukáte na Googlu? Máte skvělou možnost si konečně všechny tyhle sny splnit.

5) Roadtrip s kamarády

Plánujete s přáteli několikadenní výlet po Evropě a nevejdete se do jednoho auta? Půjčte si větší. Za zapůjčení u HoppyGo.cz zaplatíte fixní částku podle typu auta a můžete s ním ujet až 300 kilometrů za den bez navýšení ceny.

6) Letní festivaly

Letní festivaly jsou skoro tady. Říkáte si, že byste hned jeli, ale na stanové městečko se moc necítíte? Co si takhle půjčit dodávku, kterou vám bude každý závidět?

7) Nemusíte do myčky

Asi ta nejúmornější část, když máte vlastní auto. Buď ho vlastnoručně umýt a vysát v garáži, nebo zajet do myčky. A teď si představte, že tato starost navždy zmizí.

8) Bez starostí

Nemáte rádi placení složenek? Vlastní auto je velkou investicí jak na začátku, tak i v průběhu. Kromě pohonných hmot vás na rok vyjde dost i na havarijním pojištění, povinném ručení a pravidelných kontrolách v autorizovaném servisu. Při půjčení auta u HoppyGo.cz si stačí pouze stáhnout aplikaci a při předávání vozu nafotit stav karoserie, tachometru a nádrže. Nic víc, nic míň. A můžete jet.

9) Zkušební jízda

Pořád uvažujete o tom, že si auto pořídíte? Pokud se nemůžete rozhodnout jaké, s HoppyGo.cz máte příležitost vyhlédnout si budoucí model auta a půjčit si ho třeba na celý víkend, abyste měli opravdu šanci vůz vyzkoušet.

10) Auto zadarmo

Vždycky jste po vlastním autě toužili a tenhle sen si nenecháte vzít? Tak co to nezkusit naopak? Zapojte se do systému cirkulární politiky tím, že ho budete půjčovat ve dnech, kdy by jinak stálo v garáži. Když už nic jiného, berte to tak, že vám občasné zapůjčení „zaplatí“ výdaje na benzín, nebo rovnou splátku na leasing.