7krát3 na debutovém albu provokuje i vybízí k zamyšlení

Přestože se sám za sebe na hudební scéně objevuje něco přes půl roku, dokázal na ní nejen singlem Promiň vyvolat pořádný poprask. Štěpán Hebík aka 7krát3 svými do posledního detailu promyšlenými texty a beaty s přesahem do R&B a popu jasně demonstruje, co od něho jeho fanoušci mohou čekat. Ti se už 21. ledna dočkají avizované desky s názvem I, která vyjde pod labelem Bigg Boss.

Hudební matador s reggae v krvi

7krát3 není v hudební branži žádným nováčkem. Celkem 11 let hrál na trombon a zpíval v českobudejovické reggae kapele Pub Animals, jejíž aktivita pomalu utichla. Proto se rozhodl jít vlastní cestou. Když si jeho skladby pustili pánové z labelu Bigg Boss, bylo o jejich novém členovi i debutovém albu rozhodnuto.

Stylově se 7krát3 vydal po vzoru černošského R&B. „Vždycky jsem ho miloval. Celej svůj dosavadní hudební život jsem zasvětil reggae. Ale vždycky mě R&B vábilo. Baví mě v tom ta přehnanost,“ vysvětluje své rozhodnutí.

Texty, co vás nenechají na pokoji

Na albu I najdete 6 songů, z nichž každý je tematicky i hudebně úplně jiný a dokáže cloumat různými emocemi. „Jedna věc může působit nadrbaně, jiná zase dokáže vrátit do dětství, další chvilku vede po duchovní cestě, a nebo naopak svede k vyzrálým ženám,“ přibližuje 7krát3.

Na desce se podílelo i několik významných osobností. Vedle Jiřího Korna, který s ním nazpíval singl Tygrovanej sprej a vystupuje i ve videoklipu v režii Benjamina Buttlera, zazní také celá sestava PSH a instrumentalisté Adam Koller, Igor Ochepovsky, Michael Říha, Petr Bidlo nebo Matěj Havlíček. Produkci úvodního singlu Promiň si vzal na starosti U. RH a songu Boh dal love zase Mike Trafik. S koprodukcí pomáhal Ondřej Žatkuliak.

Na všech digitálních platformách album I vyjde 21. ledna. Release CD proběhne 20. února v pražské prodejně Freshlabels a křest s limitovanou edicí vinylů 1. dubna v pražském klubu Café V lese.

Hlava plná plánů

Po vydání desky má 7krát3 v plánu více koncertovat, na což neměl během příprav tolik času. Nejbližší akce se uskuteční 21. 2. v libereckém Golf Baru, kde 7krát3 vystoupí společně s DJ Wichem a o měsíc později v Českých Budějovicích. S Benjaminem Buttlerem chystá další klip k albu a v blízké budoucnosti by rád dal dohromady vlastní kapelu.
Tagy:   ,