DeeThane chtěl dát fanouškům energii na koncertech, předává ji na nové desce

DeeThane měl jaro strávit koncertováním, stejně jako u jiných umělců, i u něj bylo turné zrušeno. Nastřádanou energii DeeThane věnoval do své nové tvorby, a tak vzniklo jeho třetí album Respawn. To vyšlo oficiálně 25. října.

Respawn je v herní terminologii pojem pro prožitou zkušenost, znamená umřít a znovu se narodit. Deethane se kromě hudby věnuje ve velké míře streamingu her prostřednictvím YouTube, kde ho sleduje téměř 90 tisíc lidí, proto mu je tento svět blízký: „Ve hrách totiž neexistuje nic, jako že selžeš a končíš. Naopak! Když selžeš, narodíš se znovu, zkusíš to znovu, vymyslíš, jak na to jít jinak, jak být lépe připraven,“ vysvětluje DeeThane myšlenku, se kterou při tvorbě desky pracoval. Aby mohl být člověk šťastný, musí se naučit pro něco zemřít. „Bojoval jsem za harmonii ve svém životě, kde se mi dějí věci dobré i věci zlé a obě možnosti jsou naprosto v pořádku. Trvalo to dlouho, ale věřím tomu, že poslední dva roky jsem dosáhl přesně té harmonie, kterou jsem tak dlouho cílevědomě chtěl,“ popisuje.

Deska Respawn obsahuje celkem osm skladeb a vznikalo v pražském studiu Unbeatable Records pod vedením producentů Codyho Sevena a Jakylla. „Sešli jsme se ve studiu, kluci nahodili beat, trochu jsme si do toho zajamovali, já většinou zkusil nějaký freestyle. Kluci dokázali rychle zjistit, jestli na mě ten beat “dýchá” nebo ne. Pokud ano, znamenalo to, že jsem v tom slyšel nějaký příběh, pointu, myšlenku a bylo pro mě pak jednoduché vytvořit text skladby,“ vzpomíná DeeThane.

Na nové desce je několik hostů. „V písni Popel a pláč máme živé bicí od Michala Macha a elektrickou kytaru od Karola Komendy. Jde o kluky z kapely Bena Cristovao. V písni Margaret dopomáhá francouzská zpěvačka Isla Sonata žijící v Praze a v akustické verzi Nikotin hraje na kytaru Matouš Rohovský,“ vyjmenovává.

Do konce roku bude DeeThane pracovat na dalších skladbách. Na jaře má v plánu vyrazit na turné k tomuto albu – pokud to tedy již bude možné.

Tracklist:

  1. Respawn
  2. Gravitace
  3. Drajf
  4. Netflix
  5. Nikotin
  6. Margaret
  7. Popel a pláč
  8. Nikotin (acoustic)

Championship Music
Tagy: