Erutuf vypráví příběh o lepší budoucnosti

Producent Pavel Ridoško aka RIDO s vizuálním umělcem Filipem Hodasem se rozhodli překročit limity taneční hudby. Jejich společný multimediální projekt nese název Erutuf a spojuje moderní elektronickou a filmovou hudbu s osobitým příběhem a 3D animací. A právě proto pro premiéru 24. ledna 2020 vybrali netradičně divadlo Archa. Vstupenky na v Čechách dosud unikátní projekci už nyní na GoOut.cz.

Erutuf je hudební projekt doplněný o 3D animace, které jsou propojeny s originálním a společensky rozonujícím příběhem. Rido v něm organicky kombinuje taneční hudbu s filmovou výpravností. Překračuje tak hranici standardního koncertu i párty a přichází s unikátním pojetím storytellingu. „Mě vždycky filmy ke skládání hudby inspirovaly a bavilo mě, když skladba měla příběh. Proto mě napadla i tato myšlenka. Proč se limitovat formou taneční hudby, která je určená jen na party. My se rozhodli jít cestou, abychom tou hudbou mohli vyprávět příběh, a to od začátku do konce,“ říkák nápadu Rido. O vizuální složku se postaral Filip Hodas, který díky svému citu pro realističnost 3D grafiky vdechuje projektu další rozměr.

Projekt nese podtitul Journey to your future self a autoři v něm otevírají téma osobní seberealizace a cesty, která k ní vede. „Příběh je o hrdince, která aby našla správný směr svého života, vystoupí z komfortní zóny, jde do neznáma a musí čelit různým nástrahám, aby mohla naplnit svůj potenciál,“ odhaluje pozadí Rido a dodává: „Ten příběh rezonuje i s našimi vlastními. Existuje spousta talentovaných lidí, kteří se ale bojí udělat rozhodnutí do něčeho se pustit.

Erutuf vychází pod labelem RIDO music, který sám producent založil v září 2019. Premiéra se odehraje v divadle Archa a vstupenky za 500 Kč jsou v prodeji na GoOut.cz.

Pavel Ridoško aka RIDO dlouhodobě patří mezi špičku české drum’n’bass scény, věnuje se sound designu a občas skládá divadelní a filmovou hudbu. Za svoji kariéru spolupracoval s různými světovými i domácími labely a producenty.

Filip Hodas je převážně známý v zahraničí, kde prostřednictvím svého Instagram účtu, který má přes 500 tisíc sledujících, presentuje své designy. Kromě jiného také pracoval s Jean Micheal Jarre na vizuálu pro jeho poslední album a turné nebo na reklamních kampaních pro společnosti, jako jsou Adidas, Samsung nebo Apple.

O vzniku tohoto multimediálního projektu se dozvíte více ve videorozhovoru zde: https://www.redbull.com/cz-cs/hudba-rido-erutuf-film-audiovisual-art-edm