Aplikace propojující sportovní samotáře uspěla v soutěži

V pražském Vnitroblocku proběhla třetí AppParade, tentokrát na téma Od nápadu k vývoji. Prestižní přehlídka mobilních aplikací se konala pod hlavičkou studia Synetech a Vyspo aplikace dosáhla ve finálovém kole na stříbrnou medaili.

Ředitel pořádající firmy Vratislav Zima velmi přesně popsal momentální stav na trhu: „Často se mi stává, že za mnou chodí klienti, kteří mají nápad na aplikaci. Nicméně tento nápad není ničím podložen. Tyto aplikace nebývají úspěšné. Rád bych se víc zaměřoval na první fázi, kde probíhá validace nápadu na mobilní aplikaci a celkové ověření toho, že produkt na daném trhu bude mít úspěch.

Z celkově 24 přihlášených startupových aplikací bylo deset pozváno do finálového kola, kde měli jejich „stvořitelé“ 3 minuty na to svůj projekt prodat.

Tím víc těší druhé místo v kategorii Cena publika Štěpána Kvapila, vývojáře aplikace pro spojování lidí, kteří nechtějí volný čas trávit sami, a hledají partnery nejen pro sport, ale i cestování nebo kulturní akce: „Sice se nám nepodařilo vyhrát, ale druhá příčka má pro nás cenu zlata, jelikož v této kategorii rozhodují uživatelé a publikum. Těší mě, že můj nápad ocenil i někdo jiný.“

Jeho Vyspo je aplikace s tak samozřejmou jednoduchou myšlenkou, že se až lze divit, že jsme na ni museli čekat až do roku 2019. Uživatel založí událost, kde obdobně jako v inzerátu zadá místo, čas, počet hráčů, jejich úroveň a pak jen trpělivě čeká, až se k němu někdo přihlásí anebo rovnou zaregistruje do založené události. Kromě 30 různých sportovních aktivit lze vybrat i položku jiné, kde můžeme zvolit jiný druh činnosti, včetně nakupování či kina. Vývojáři tak šikovně reagovali na skutečnost, že ne každý musí být automaticky sportovně založený.