Automobilist gratuluje Hamiltonovi k rekordu

Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Ruska a získal rekordní stý triumf ve Formuli 1 v kariéře. Počin britského pilota oslavila i česká společnost Automobilist, která ve spolupráci se stájí Mercedes AMG Petronas F1 Team připravila limitovanou edici uměleckých plakátů.

Lewis Hamilton se po vítězství ve Velké ceně Ruska vrátil do čela seriálu, dva body za ním je Nizozemec Max Verstappen. Ten má ještě šanci Hamiltona obrat o osmý titul mistra světa, 100. vítězství ve Formuli 1 je ale rekordem, který Britovi jen tak někdo nevezme. Automobilist byl na historický moment dobře připraven a plakát zveřejnil jen pár vteřin poté, co Hamilton jako první uviděl šachovnicový praporek.

„Jde o výsledek několikaměsíční spolupráce s týmem Mercedesu. Museli jsme být připraveni s předstihem, protože samozřejmě nebylo jisté, kdy k tomuto historickému momentu dojde. Plakát je koláží z Lewisových kariérních triumfů a vůbec poprvé jsme na našem díle zachytili jezdcovu tvář,“ říká CEO Automobilist Pavel Turek.  

Umělecký plakát, který vytvořil tým kreativců pomocí špičkové počítačové grafiky a 3D modelování, vychází stejně jako další díla od Automobilist v limitované edici, v prodeji je pouze 1000 kusů.

Nejde o první projekt Automobilist oslavující Lewise Hamiltona. Už 92. vítězství v F1, kterým Brit vloni překonal Michaela Schumachera a osamostatnil se na první příčce historického pořadí, doprovázel limitovaný plakát, který na sociálních sítích sdílel sám Hamilton, zástupci jeho stáje i značky Mercedes i řada světových sportovních celebrit.

foto: Automobilist